Sekret pacjentki

Tytuł oryginalny:
Patient's secret
Autor:
Loreth Anne White
Tłumacz:
Ewa Ratajczyk
Wydawcy:
Wydawnictwo Mando (2023-2024)
Legimi (2023)
Wydawnictwo WAM
ISBN:
978-83-277-3598-0, 978-83-277-3810-3
978-83-277-4037-3
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
4.8 (6 głosów)

Są sekrety, dla których warto żyć, i takie, za które trzeba zabić

Lily Bradley ma idealne życie. Wspaniały mąż, dom nad morzem, własny gabinet psychologiczny. Każdy chciałby być na jej miejscu. Aż do tamtej nocy.

Zmasakrowane ciało kobiety zostaje znalezione pod klifami. Zagadkowa śmierć sprawia,że tajemnice Lily i jej pacjentów przestają być bezpieczne.

To niejedyna rzecz, która spędza jej sen z powiek.

Od pewnego czasu dostaje niepokojące wiadomości i czuje, że jest obserwowana.Przyjmuje też pacjentkę, która budzi w niej obsesję na punkcie przeszłości. Zbyt mrocznej,by Lily chciała do niej wracać.

Bestsellerowa autorka powraca z historią opartą na faktach, której zakończenie zaszokuje każdego.

Wyjątkowy thriller psychologiczny! Fani suspensu będą zachwyceni.„Publishers Weekly”

Loreth Anne White jest pisarką u szczytu swoich możliwości i nigdy nie było to bardziej widoczne niż w przypadku tej powieści.„Mystery & Suspense Magazine”

Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Recenzje
  • świetny psychologiczny kryminał , czyta się z niesłabnącym zain­tere­sowa­niem­ , podobnie zresztą jak pozostałe pozycje tej autorki
  • Świetna! Najważniejsze, żeby się nie zrażać sporą ilością stron - naprawdę warto po nią sięgnąć. Książka jest zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Wciąga do głębi, więc chce się na nią poświecić każdą wolną chwilę.
  • „Sekret pacjentki” to fenomenalny thriller psychologiczny, który trzyma w napięciu od początku do końca i porywa od pierwszych stron. Przemyślana fabuła i liczne zwroty akcji do samego końca nie pozwalają w pełni domyślić się przebiegu zdarzeń. Autorka wyjątkowo umiejętnie buduje klimat niepokoju i licznych podejrzeń. Z każdą kolejną stroną kolejne osoby wydają się być podejrzane, wszyscy coś ukrywają i wszyscy mają motyw. Nic nie jest takie jakie się wydaje. Rozdziały w książce podzielone są na 'wtedy' i 'teraz' i napisane z kilku perspektyw, dzięki czemu poznajemy całą historię okiem kilku bohaterów. Nie brakuje tu również świetnie wykreowanych postaci i opisów działających na wyobraźnię. Finał i ostateczne wyjaśnienia mną wstrząsnęły i zaskoczyły. Jak dla mnie to książka nieodkładalna po którą zdecydowanie warto sięgnąć. Inspiracją do napisania tej powieści była prawdziwa zbrodnia, która wydarzyła się w Kanadzie. • Jak dla mnie książka genialna i polecam. ☺️
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo