• Ta książka totalnie nie przypadła mi do gustu. Ten język i fabuła nie miały dla mnie większego sensu. Wszystko nie jasne. Podsumowując nie polecam !
  • Masz ostatnie godziny życia ? O to książka która pokazuje że nawet przez te 24h można znaleźć przyjaźń ! Oraz zrobić mnóstwo rzeczy świetna opowieść .
  • Co byś zrobił, gdybyś wiedział, że zostały Ci maksymalnie 24 • godziny życia? Mateo Torrez i Rufus Emeterio tuż po północy dostają telefoniczną wiadomość z centrum Prognozy Śmierci o tym, że jeszcze • tego dnia umrą. Nie wiedzą o której godzinie, nie wiedzą jak, ale wiedzą, że śmierć jest nieuchronna i tylko od nich samych zależy, jak wykorzystają pozostałe chwile życia. Chłopcy poznają się poprzez aplikację Ostatni przyjaciel przeznaczoną dla Zgonerów – czyli tych, którzy dostali wiadomość o rychłej śmierci. Towarzyszymy tym dwóm bohaterom przez końcowe godziny ich życia. Każdy z nich, mimo tak młodego wieku – 18 i 17 lat, jest doświadczony przez los. Mateo to półsierota, wychowany przez ojca, który w wyniku problemów zdrowotnych od pewnego czasu leży w śpiączce w szpitalu. Rufus natomiast patrzył na śmierć swoich bliskich, ponieważ jako jedyny z rodziny przeżył wypadek samochodowy. Każdy z nich ma inne usposobienie, jednak ten ostatni dzień spędzają razem. Służą sobie pomocą, by pokonać własne lęki, by móc wykorzystać pozostałe im godziny, żyjąc pełnią życia. • Książka Adama Silvery Nasz ostatni dzień to opowieść o przyjaźni, miło ści, przemijaniu oraz nadziei. To poruszająca historia skłaniająca do refleksji nad życiem i jego końcem. Pamiętajmy, by każdy dzień przeżywać tak, jakby miał być naszym ostatnim i stawiać czoło wyzwaniom. Wiem, że to może być trudne, ale warto próbować. • Anna Jędrzejowska
  • bardzo dobra ksiazka , polecam
  • ciekawy pomysl, latwy jezyk, na jeden wieczor
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo