Nasz ostatni dzień

Tytuł oryginalny:
They both die at the end
Autor:
Adam Silvera
Tłumacz:
Agnieszka Brodzik
Wydawcy:
We Need Ya - Grupa Wydawnictwa Poznańskiego (2019-2022)
Legimi (2019-2022)
Wydawnictwo Poznańskie
ISBN:
9788367176941, 978-83-7976-115-9
978-83-7976-116-6
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
3.8 (5 głosów)

Bestsellerowy autor Raczej szczęśliwego niż nie i Zostawiłeś mi tylko przeszłość zachwyca nową poruszającą powieścią.

Piątego września, krótko po północy, Mateo Torrez i Rufus Emeterio otrzymują wiadomość telefoniczną: dzisiaj bezpowrotnie odejdą z tego świata. Mogą jednak odpowiednio przygotować się na nadchodzącą śmierć. Są dla siebie zupełnie obcymi ludźmi, lecz z różnych powodów każdy szuka nowej bratniej duszy na czas swojego Dnia Ostatecznego. Dzięki aplikacji Ostatni Przyjaciel Rufus i Mateo spotykają się, by przeżyć swoją pożegnalną wielką przygodę – niezapomniany dzień, który na zawsze zmieni życie ich obu.

W swojej ponurej i jednocześnie napełniającej nadzieją powieści Adam Silvera przypomina nam, że nie istnieje życie bez śmierci i miłość bez straty.

Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Recenzje
  • Co byś zrobił, gdybyś wiedział, że zostały Ci maksymalnie 24 • godziny życia? Mateo Torrez i Rufus Emeterio tuż po północy dostają telefoniczną wiadomość z centrum Prognozy Śmierci o tym, że jeszcze • tego dnia umrą. Nie wiedzą o której godzinie, nie wiedzą jak, ale wiedzą, że śmierć jest nieuchronna i tylko od nich samych zależy, jak wykorzystają pozostałe chwile życia. Chłopcy poznają się poprzez aplikację Ostatni przyjaciel przeznaczoną dla Zgonerów – czyli tych, którzy dostali wiadomość o rychłej śmierci. Towarzyszymy tym dwóm bohaterom przez końcowe godziny ich życia. Każdy z nich, mimo tak młodego wieku – 18 i 17 lat, jest doświadczony przez los. Mateo to półsierota, wychowany przez ojca, który w wyniku problemów zdrowotnych od pewnego czasu leży w śpiączce w szpitalu. Rufus natomiast patrzył na śmierć swoich bliskich, ponieważ jako jedyny z rodziny przeżył wypadek samochodowy. Każdy z nich ma inne usposobienie, jednak ten ostatni dzień spędzają razem. Służą sobie pomocą, by pokonać własne lęki, by móc wykorzystać pozostałe im godziny, żyjąc pełnią życia. • Książka Adama Silvery Nasz ostatni dzień to opowieść o przyjaźni, miło ści, przemijaniu oraz nadziei. To poruszająca historia skłaniająca do refleksji nad życiem i jego końcem. Pamiętajmy, by każdy dzień przeżywać tak, jakby miał być naszym ostatnim i stawiać czoło wyzwaniom. Wiem, że to może być trudne, ale warto próbować. • Anna Jędrzejowska
  • bardzo dobra ksiazka , polecam
  • ciekawy pomysl, latwy jezyk, na jeden wieczor
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
foo