• Jak w czasach pandemii znaleźć rozwiedzionej wychowance nowego partnera, kiedy wokół zakazy, nakazy zmieniające się co chwila i ich sprzeczne interpretacje?. Świat dochodzi do absurdu - co odczuwa bohaterka "na własnej skórze"- gdy przyblokowy trawnik z ławeczką , gorliwi stróże prawa uznają za park. Współmieszkańcy przemykają chyłkiem do sklepu, nie używają wind, a rozmowy ,po sąsiedzku, prowadzi się na balkonach, nawet nie wychylając się z nich. . • A w tym pełnym niedomówień świecie dzielne starsze panie , bliźniaczki, "zwariowane cioteczki" Idy - stateczna Wanda i postrzelona Ofelia, znalazły sposób , by prowadzić "podziemie" fryzjerskie", organizować balkonowe spotkania towarzyskie i ku zaskoczeniu bohaterki, nauczyły się obsługiwać komputer. • Ale czy uda im się wyswatać naszą bohaterkę? • POLECAM tę powieść przypominającą początki "czasów zarazy?!", powieść pełną emocji i humoru. To "komedia pomyłek", jakie były nam dane w zakazach i nakazach i nieradzeniu sobie z nimi na początku nieznanej , pandemicznej rzeczywistości. Powieść czyta się bardzo szybko i przyjemnie. To bardzo dobra, moim zdaniem, lektura na lato.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo