Historia Kanady

Autor:
Henryk Stanisław Zins (1922-2002)
Wydawcy:
Ossolineum (1975)
Zakład Narodowy im. Ossolińskich (1971-1975)
Wydane w seriach:
Cykl Historia Powszechna
Historie Krajów i Narodów
Autotagi:
druk
5.0 (2 głosy)
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Historia Kanady • Autor: Henryk Zins, Moja ocena: 9/10. • Historia Kanady autorstwa Henryka Zinsa to wartościowa i przystępna publikacja, która w zwięzły sposób przedstawia dzieje tego stosunkowo młodego kraju. Książka podzielona jest na cztery główne części, które systematycznie prowadzą czytelnika przez kolejne etapy historii: • Początki dziejów • Nowa Francja • Brytyjska Ameryka Północna • Dominium Kanady • Każda z tych części oferuje syntetyczne, ale jednocześnie bogate w informacje opracowanie kluczowych momentów w historii Kanady, od czasów pierwszych osadników po narodziny nowoczesnego państwa. Zins sprawnie prowadzi czytelnika przez kolejne epoki, opisując procesy, które ukształtowały Kanadę, jaką znamy dzisiaj. • Książka jest elegancko wydana, a mimo że została opublikowana w 1975 roku, jej treść wciąż pozostaje aktualna i dobrze napisana, bez odczuwalnego ciężaru przestarzałego stylu. Autor kończy swoją narrację na roku 1968, co pozwala na pełne, choć nieco zamknięte spojrzenie na historię Kanady tamtych czasów. • Lektura jest wyjątkowo przyjemna, zarówno pod względem stylu, jak i struktury. To pozycja, którą z czystym sumieniem mogę polecić wszystkim zainteresowanym historią Kanady – zarówno tym, którzy dopiero zaczynają zgłębiać temat, jak i bardziej zaawansowanym czytelnikom.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo