Elantris

Tytuł oryginalny:
Elantris
Autor:
Brandon Sanderson
Lektor:
Roch Siemianowski
Tłumacz:
Anna Studniarek-Więch ...
Wydawcy:
Legimi (2017)
we współpr. z Biblioteka Akustyczna (2016-2017)
Wydawnictwo Mag Jacek Rodek (2007-2017)
Virtualo
Wydane w seriach:
Audiobook
Książka do Słuchania
Audiobook - Biblioteka Akustyczna
książka do czytania
Autotagi:
audiobooki
CD
MP3
powieści
proza
Więcej informacji...
4.4 (5 głosów)

Elantris - gigantyczne, piękne, dosłownie promienne miasto, zamieszkałe przez dobrotliwe istoty, wykorzystujące swoje potężne zdolności magiczne, aby pomagać ludowi Arelonu. Każda z tych boskich istot była jednak kiedyś zwykłym człowiekiem, dopóki nie dotknęła jej tajemnicza, odmieniająca moc Shaod. A potem, dziesięć lat temu, magia zawiodła. Elantrianie stali się zniszczonymi, słabymi, podobnymi do trędowatych istotami, a sam Elantris okrył się mrokiem, brudem i popadł w ruinę. Shaod stała się przekleństwem. Nowa stolica Arelonu, Kae, przycupnęła w cieniu Elantris, a jej mieszkańcy starali się jak mogli, aby je ignorować. Księżniczka Sarene z Ted przybywa do Kae, aby zawrzeć polityczne małżeństwo z księciem korony Raodenem. Sądząc z korespondencji, mogła spodziewać się również, że odnajdzie miłość. Dowiaduje się jednak, że Raoden nie żyje, a ona uważana jest za wdowę po nim... / Czyta Roch Siemianowski
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Recenzje
  • Świetna historia, zdecydowanie polecam
  • Książka podzielona jest na trzy główne wątki księżniczka Sarene (wątek polityczny) jak dla mnie nuda, kapłan Hrathen (wątek religijno-polityczny) również nuda i mój ulubiony książę Raoden (wątek upadłego miasta Elantris) coś pięknego czysta fantastyka. Tajemnica, akcja, przygoda i magia. Elantris to jedna z pierwszych powieści (jak nie debiut) Sandersona. Książka dobra a dla tych co lubią politykę nawet bardzo dobra.
  • Debiutancka powieść Sandersona to wspaniałe fantasy. Gdyby nie to, że wcześniej czytałam "Drogę Królów" pewnie oceniłabym "Elantris" trochę inaczej, ale jak na debiut pisarz pokazał jak dużą ma wyobraźnię, jak wiele pomysłów siedzi w jego głowie. Powieść zrobiła na mnie ogromne wrażenie i kupiłam świat stworzony przez Sandersona w całości. • Fabuła jest bardzo wciągająca, autor tworzy swój własny świat, dopracowany, przemyślany i logiczny. Pisarz po kawałku ukazuje historię miasta, religię, każdy z bohaterów dodaje własną opowieść tak że można delektować się światem i powoli odkrywać tajemnice świata Sandersona, dzięki temu Elantris jako miasto tak wciąga i czytając czuje się klimat tego miejsca. • Bardzo polubiłam bohaterów, szczególnie księżniczkę Sarene oraz kapłana Harethena. Oboje niezwykle inteligentni, przebiegli i oddani swoim sprawom. Prowadzona przez nich gra polityczna, to potyczka na światowym poziomie. • Z kolei Roaden to bohater, który zamiast poddać się rozpaczy po tym jak dotknęła go Shoad i stał się Elantrianinem, zaczyna walczyć i mimo że jest martwy postanawia tchnąć życie w mieszkańców tego miasta i nadać sens ich bezcelowej egzystencji, tak by chcieli żyć. • Jest coś niezwykłego w powieści Sandersona. Jest jak rasowa powieść politycznego fantasy, krew się leje, trup się ściele gęsto, spiski, knowania, jest magia. Jednak dzięki Roadenowi i jego filozofii życia, dzięki temu, że w każdym człowieku widzi dobro, książka napawa optymizmem i nadzieją, bez cienia ckliwości. • "Elantris" to świetna dawka fantastyki. Dynamiczna akcja, zwroty akcji, przepięknie i przemyślanie wykreowany świat, do tego bardzo dobrze wykreowani bohaterowie i świetny styl autora. Powieść to genialna kompletna historia i do tego w jednym tomie.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:Dragonsteel entertainment
Autor:Brandon Sanderson
Lektor:Roch Siemianowski
Tłumaczenie:Anna Studniarek-Więch Aleksandra Jagiełowicz Anna Studniarek
Wydawcy:Legimi (2017) we współpr. z Biblioteka Akustyczna (2016-2017) Wydawnictwo Mag Jacek Rodek (2007-2017) Virtualo
Serie wydawnicze:Audiobook Książka do Słuchania Audiobook - Biblioteka Akustyczna książka do czytania
ISBN:978-83-7480-056-3 978-83-7480-667-1 978-83-7480-781-4 978-83-7480-782-1 83-7480-056-3
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne druk e-booki epika fantasy książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 47 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
foo