Bambi 2

Reżyseria:
Brian Pimental
Scenariusz:
Alicia Kirk
Bruce Broughton
Kompozytor:
Bruce Broughton
Dubbing:
Patrick Stewart
Alexander Gould
Keith Ferguson
Wydawcy:
CD Projekt (2011)
Imperial Entertainment
Walt Disney Pictures
Autotagi:
DVD
filmy i seriale
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Bambi po śmierci matki trafia pod opiekę ojca. Pan Sowa namawia dorosłego jelenia, by ten zajął się synem, podczas gdy on zacznie szukać dla niego matki zastępczej. Król zgadza się, choć nie jest zadowolony z tej nagłej zmiany. Chce, by Bambi zajmował się sam sobą, podczas gdy on będzie dalej wypełniał swoje obowiązki. • Bambi II to animacja z 2006 roku, która opowiada historię głównego bohatera po śmierci matki. W pierwszej części widzieliśmy, jak ojciec zabiera Bambiego ze sobą, nie wiedzieliśmy jednak, jak przebiegała dalej jego historia pod opieką ojca. Tym razem mamy okazję zobaczyć, co się działo w tym czasie. • W dubbingu usłyszymy Beniamina Lewandowskiego w roli głównej, a do tego Marcela Dworcyka jako Tuptusia, Marcina Tarnowskiego jako Kwiatka, Aleksandrę Czarnecką w roli Felinki i Grzegorza Pawlaka jako ojca Bambiego. Za Sowę mówi Ryszard Nawrocki, a w rolę Roniego wcielił się Michał Włodarczyk. • Akcja skupia się na młodości Bambiego, czasie, jaki spędził on z ojcem. Relacja między nimi jest trudna – ojciec nie chce zajmować się synem, nie może go zrozumieć. Bambi jest młody, chce się bawić, ale też brać z ojca przykład. Z wieloma rzeczami jelonek sobie nie radzi, co wzbudza w ojcu poczucie litości. Bambi jest natomiast rozczarowany – czuje się odepchnięty, niekochany. I mimo że próbuje mu zaimponować, ojciec jest niewzruszony. • Oprócz tematu relacji między ojcem a synem mamy też inne wątki, w tym wątek cienia świstaka, który ma obwieścić wiosnę, zabawy z przyjaciółmi, poznanie nowego, agresywnego kolegi i wiele, wiele innych. To animacja, w której jest kilka przygód, ale to jednak relacje rodzinne zdominowały cały obraz. • Oczywiście finał bajki naszpikowany jest akcją. Zdarzenia tu przedstawiane ponownie podkręcają całą animację, sprawiając, że ten punkt kulminacyjny ma najwięcej emocji i zaskoczeń. Tym razem bajka nie jest statyczna jak pierwsza część, dzieje się tu znacznie więcej, a jednak to w finale mamy najwięcej akcji. • Bambi II jest bajką smutną i wesołą zarazem. Główny bohater i jego ojciec mają trudne relacje, które ogląda się z przykrością. Wiemy jednak, że coś się zmieni, w końcu to bajka. Finał daje nadzieję, że może być lepiej, że wszystko można zmienić. Są też momenty zabawne, które osładzają inne wątki, dając tej animacji typową dla Disneya mieszankę humoru i wzruszeń. • Jeśli chcecie zobaczyć obraz, w którym nie brakuje trudnych momentów, ale przy okazji będzie to także świetnie narysowana i dająca nadzieję historia, to śmiało sięgnijcie po drugą część przygód Bambiego. To przyjemna bajka dla całej rodziny.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo