Jak rozmawiać o książkach, których się nie czytało?

Tytuł oryginalny:
Comment parler de livres que l'on n'a pas lus
Autor:
Pierre Bayard
Tłumacz:
Magdalena Kowalska
Wydawca:
Państwowy Instytut Wydawniczy (2008-2015)
Wydane w seriach:
Biblioteka Myśli Współczesnej
ISBN:
978-83-06-03154-6, 978-83-03154-6
Autotagi:
druk
historia
książki
5.0 (2 głosy)
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Esej Bayarda to refleksja na temat książek nieczytanych, a zarazem zachęta do twórczego odbioru dzieł literackich. Autor wyróznia książki których nie zna, które przekartkował, zna ze słyszenia i te zapomniane. Wszystkie rodzaje "nie czytania" są przedstawione na konkretnych przykładach i w kilku sytuacjach: w wielkim świecie, przed profesorem i pisarzem (najlepsze!) oraz z ukochaną osobą. • Jeśli ktoś z Was znalazł się w takiej sytuacji, gdy musiał powiedzieć coś o książce nieczytanej to koniecznie musi przeczytać tą publikację! • Przydate dla wszystkich i w każdej sytuacji! Wart przeczytania! Czyta się łatwo, miło i niestety za szybko (człowiek chce więcej!)
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo