Wioska małych cudów

Autor:
Aleksandra Rak
Wydawca:
Wydawnictwo Flow (2024)
ISBN:
978-83-8364-128-7
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
rodzina
5.0 (2 głosy)

Magiczne miejsce w urokliwej zimowej scenerii, roziskrzone tysiącami migoczących świateł i otulone odurzającym zapachem świerka, cynamonu i pomarańczy. Witajcie w krainie, gdzie wszystko wydaje się możliwe, a oczekiwanie na cud rozgrzeje nadzieją nawet najbardziej oziębłe serca. Tuż po Wszystkich Świętych w ogólnopolskiej gazecie pojawia się artykuł informujący o otwarciu Wioski Małych Cudów. Na to wydarzenie wszyscy czekają z niecierpliwością, a zdobycie wejściówki wydaje się wręcz niemożliwe. W ofercie jest bowiem wiele atrakcji, takich jak wystawa lodowych rzeźb, pieczenie pierników i warsztaty tworzenia ozdób, w tym cudownej miniatury w kuli śnieżnej. Felicja jest zaangażowana w przedświąteczny projekt, odkąd pamięta. To ich rodzinna tradycja – w okresie od listopada do grudnia sprawiają, że na twarzach wielu dzieci gości uśmiech. Ten rok będzie dla niej jednak zupełnie inny, przepełniony smutkiem i tęsknotą za kimś, kto bez ostrzeżenia zniknął z jej życia. Natomiast Zosia wygrywa bilet do Wioski, wysyłając list do redakcji magazynu. Wraz z bliskimi przyjeżdża tam z nadzieją, że spełni się jej największe marzenie, którego za nic nie chce nikomu zdradzić. Inaczej jest z Anielą, która pracuje w Wiosce już od wielu lat i jest dobrym duchem tego magicznego zakątka. Nic więc dziwnego, że kiedy zmierza on nieuchronnie ku katastrofie pod szyldem „W tym roku nie będzie Mikołaja”, wzywa na pomoc swojego siostrzeńca. Zjawia się on wraz ze swoją partnerką i postanawiają, że ten czas będzie dla nich obojga niezapomniany. Aniela, choć dostrzega w ich związku mnóstwo zgrzytów, nie wtrąca się w sprawy młodych, tęsknym wzrokiem spoglądając w stronę opiekuna lodowiska...
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Cudowna historia wprowadzająca w magiczny czas. • Fabuła przypomina trochę tę z "Charlie i fabryka czekolady". Żeby, wejść do Wioski małych cudów potrzebny jest bilet, który można było zdobyć, pisząc list do świętego Mikołaja. Niezwykłą Wioskę cudów otacza bieszczadzki las, pełen śniegu, zwierząt i cudownej atmosfery. • Marzeniem Zosi jest znaleźć się w tej wiosce, a list, który napisała jest wyjątkowy. Poruszył jedno serce, serce Felicji, córki właściciela wioski.Fela to młoda dziewczyna, która organizuje zajęcia kreatywne we wiosce. W tym roku wszystko kojarzy jej się z bratem bliźniakiem. • Ostatni czas dla małej Zosi nie był najszczęśliwszy. Tata odszedł od rodziny, zostawiając ją i brata Adama, który czując beznadzieję, chce rzucić studia. Mama Danusia ze wszystkich sił stara się, żeby niczego im nie brakowało. Okres świąt to czas gdzie spełniają się marzenia. Czy w tej historii zadzieje się magia ? • Niezwykłe pióro autorki zabrało mnie do tej krainy cudowności i całkowicie pochłonęło. Do wioski Mikołaja, tańczących elfów, do piernikowych chatek, lodowiska i rzeźb z lodu. Chodziłam po skrzypiącym śniegu i mróz poszczypał po policzkach. Każdy detal powieści był dopracowany. Całą sobą czułam atmosferę tej powieści. A nie zawsze było cukierkowo i wspaniale. Bohaterowie zmagali się z problemami. I to niemałymi. Pomimo magi tego miejsca, w sercach nie znajdowali ukojenia i nadziei. • Dla mnie ta powieść jest idealna, żeby poczuć magię świąt. Składa się z małych cudów codzienności, których często nie zauważamy. • Dawno nie czytałam tak otulającej historii.
  • Bajeczna. Idealna na czas świąteczny.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo