Noszę jego nazwisko:

rozmowy z dziećmi przywódców III Rzeszy

Autorzy:
Norbert Lebert
Stephan Lebert
Tłumaczenie:
Maria Przybyłowska
Janina Szymańska-Kumaniecka (1940-2007)
Wydawca:
Świat Książki (2004)
ISBN:
83-7311-989-2
Autotagi:
druk
książki
Źródło opisu: Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie - Katalog księgozbioru
5.0
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Dobrze czasem przeczytać coś z innej półki,coś tak prawdziwego jak ta książka.Tytuł mówi właściwie wszystko jeśli chodzi o temat.I teraz zaczyna się najciekawsze:opowieści początkowo młodych ludzi,a potem już mocno dojrzałych o swoim dzieciństwie i początkach życia po wojnie,o swoich dalszych losach.Zastanawiające,że najgorsi zbrodniarze,którzy z zimną krwią potrafili zgładzić miliony niewinnych ludzi,we wspomnieniach swoich dzieci byli kochającymi tatusiami,autorytetami,z nimi wiązały się najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa.I dalej np.sprawa sumienia,oni tzn.ci zapaleni naziści właściwie nie mieli wyrzutów,do końca i cały czas wierzyli w swoją rację.To ich ofiary częściej cierpiały obwiniając się o to,że przeżyły to piekło,a ich najbliżsi zginęli.I jeszcze sprawa odpo­wied­zial­nośc­i rodzinnej:czy dzieci mają odpowiadać za winy ojców? Albo sprawa wybaczenia,odpokutowania win,czy na godzinę przed śmiercią można rozgrzeszyć z takich czynów,czy dwadzieścia lat w więzieniu lub nawet dożywocie załatwi sprawę? Oj dużo tych pytań i tyle wątpliwości,wcale to nie są oczywiste odpowiedzi.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo