Po co nam oceany?

Tytuł oryginalny:
Océans
Autorzy:
Hubert Reeves
David Vandermeulen
David Vondermeulen
Ilustracje:
Daniel Casanave
Claire Champion
Tłumacz:
Paweł Łapiński
Wydawcy:
Wydawnictwo Debit Anna i Witold Wodziczko (2022)
Wydawnictwo Sonia Draga
Wydane w seriach:
Hubert Reeves wyjaśnia
Hubert Reeves nous explains
ISBN:
978-83-8057-594-3
Autotagi:
beletrystyka
druk
ikonografia
komiksy i książki obrazkowe
książki
5.0
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Lubię ponarzekać, pozachwycać się - uwielbiam. Tą książką tylko zachwycić się można... Jest absolutnie genialna! • 3,5 letni Młody Czytelnik aktywnie jej wysłuchał na przestrzeni jednego wieczoru i kawałka poranka dnia następnego. Porozmawiał sobie w międzyczasie trochę, jak to on ma w zwyczaju, z jej bohaterami, a po wszystkim... Wplótł pozyskane informacje w swoją wiedzę o świecie i funkcjonowanie w codzienności. Ilość samodzielnie wysnutych przez niego konkluzji, postawionych tez, a nawet i "zwykłego" odtwarzania informacji zasłyszanych, przy tak trudnej tematyce, wprawiła mnie w zachwyt nad możliwościami Małego, małych ludzi w ogóle, ale też nad tym konkretnym popu­larn­onau­kowy­m dziełem literackim. Książka musi mieć "to coś", by do tego stopnia wpłynąć na młodego odbiorcę. • Nota bene, ta lektura planowana była napewno dla innej "kategorii wiekowej"; dość powiedzieć, że każda strona zaskoczyła mnie (mamę) jakąś dotąd nieznaną ciekawostką z zakresu wiedzy spec­jali­styc­znej­ i ogólnej. • Polecam absolutnie każdemu bez ograniczeń wiekowych.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo