Pokusa przebaczenia

Tytuł oryginalny:
Temptation of forgiveness
Autor:
Donna Leon
Tłumacz:
Marek Fedyszak
Wydawcy:
Oficyna Literacka Noir sur Blanc (2021)
IBUK Libra (2021)
Legimi (2021)
Wydawnictwo Literackie Oficyna Literacka Noir sur Blanc (2021)
Wydane w seriach:
Komisarz Brunetti i tajemnice Wenecji
ISBN:
978-83-7392-722-3, 978-83-7392-723-0
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
e-booki
4.0

Kiedy z komendy weneckiej policji wycieka ważna informacja, komisarzowi Brunettiemu powierzone zostaje zadanie wykrycia, który z jego kolegów jest za to odpowiedzialny. Zanim zdoła rozpocząć śledztwo, w gabinecie komisarza niespodziewanie pojawia się przyjaciółka jego żony, która boi się, że jej syn zażywa narkotyki. Kilka tygodni później Tullio Gasparini, mąż kobiety, zostaje znaleziony u stóp mostu, nieprzytomny, z poważną raną głowy. Brunetti skłonny jest doszukiwać się związku między tym faktem a podejrzanym zachowaniem chłopca. Prawda okazuje się jednak bardziej skomplikowana.

W sytuacji gdy stan Gaspariniego nie ulega widocznej poprawie, a śledztwo prowadzi donikąd, wsparciem dla Brunettiego są rodzina i zamiłowanie do dzieł literatury klasycznej. Próbując zrozumieć prawdziwy cel wymiaru sprawiedliwości, sięga po Antygonę i w świetle lektury tragedii Sofoklesa zmuszony jest rozważyć straszliwe konsekwencje, do których mogą prowadzić porywy wrażliwego serca.

Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • To kolejna książka z cyklu z komisarzem Brunettim w roli głównej (27 tom). Jak zwykle powieść o Wenecji i ulubionych bohaterach z wątkiem medyczno-kryminalnym, w którym autorka porusza sytuacje związane z prawem i „służbą zdrowia”. • Po raz kolejny można pozazdrościć senorinie Elettra Zorzi (sekretarce Patty), „dużych możliwości w posługiwaniu się komputerem”. Jest jak, zawsze życzliwa i pomaga w zdobywaniu niezbędnych informacji do prowadzenia/wyjaśnienia śledztwa. • Str. 41 „Przepisy prawa uchwalane, przez rządzących, miały ich utrzymać u władzy. Jeżeli przy okazji chroniły niewinne osoby, to dobrze i słusznie, ale to był tylko pożądany skutek uboczny.” • W książce pojawia się dottoreasa Ruberti, która starszym osobą przepisuje lekarstwa - „nowości”. • „- Skoro „nowości”, to rozumiem, że „kosztowne” podsumowuje komisarz Brunetti. • - Owszem , a w niektórych przypadkach nawet bardzo” • - Jakim cudem uchodzi jej to bezkarnie?” str. 325 • Czy jest możliwe aby recepty bez trudu przeszły przez system a aptekarzowi zapłacono by za lek, którego nigdy nie sprzedał? • Czy jest możliwe aby w oryginalnych opakowaniach były inne lekarstwa niż wynikałoby to z opakowania? • Str. 347 „Brunetti był innego zdania: znał przypadki, gdy lekarze wykonywali niepotrzebne zabiegi operacyjne bez szkody dla swojej kariery”. • O tym dowiemy się m.in. gdy przeczytamy książkę, oraz na koniec uzyskamy informację dlaczego autorka dała jej tytuł „Pokusa przebaczenia”.. • Warto przeczytać i się zastanowić.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo