Dom na kurzych łapach

Tytuł oryginalny:
House with chicken legs
Autor:
Sophie Anderson
Tłumacz:
Przemysław Hejmej
Wyd. w latach:
2020 - 2023
Wydane w seriach:
Young
ISBN:
978-83-66436-64-0, 978-83-8321-129-9
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.5 (6 głosów)

Magiczny świat, w którym budząca grozę "Baba Jaga" spotyka " Anię z Zielonego Wzgórza. "Fantastyczna baśń o przeznaczeniu i sile przyjaźni oraz rodzinnych więzów. Dwunastoletnia Marinka mieszka z babcią w niewielkiej chatce. Co może być w tym niezwykłego? Cóż, nie każdy mieszka z prawdziwą Babą Jagą w domu na kurzych łapach, który co chwilę wędruje w inne miejsce. Może ukrywać się w ciemnym lesie, lub przycupnąć pod szczytem wysokiej góry, gdzie nikt go nie znajdzie. Nikt z żywych. Babcia jest Strażniczką Bramy pomiędzy światami i wskazuje drogę umarłym. Marinka czuje się przez to bardzo samotna. Jak ma znaleźć przyjaciela, mieszkając w domu, który wciąż ucieka od ludzi pełnych życia? Kiedy poznaje dziewczynkę ze świata umarłych postanawia pielęgnować tę przyjaźń wbrew wszystkim zasadom. Przez jej decyzję Baba Jaga znika w tajemniczych okolicznościach. Marinka musi wykazać się teraz odwagą i odnaleźć ukochaną babcię po drugiej stronie Bramy. Dom na kurzych łapach ma jednak zupełnie inne plany.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Fantastyczna opowieść o szukaniu swojej drogi w życiu. • Autorka przedstawia losy dwunastoletniej Marinki, która mieszka z babcią w chatce na kurzych łapkach. Dom w nocy się przemieszcza i nigdy nie wiadomo w którym miejscu jego mieszkańcy się obudzą. • Aż pewnego dnia.... nie, nie będę zdradzała więcej szczegółów • Książkę szybko się czyta. Idealna pozycja na relaksujący weekend. Pozycję tą wybrałam do poczytania, bo urzekła mnie piękna okładka i intrygujący tytuł 😉 Świetna książka nie tylko dla dzieci.
  • To dobrze napisana powieść dziecięca, której mogłabym bez skrupułów wystawić o wiele wyższą ocenę gdyby nie okropnie irytująca bohaterka, której wątek nic dobrego tutaj nie wnosi, a wręcz niesie za sobą bardzo kiepskie wzorce do naśladowania. Książka ma dosyć wysoki próg wejścia- bez zbędnych wyjaśnień wchodzimy w środek życia Marinki i jej babci, żyjących w domku na kurzej łapie, który przemieszczając się po świecie zwabia do siebie zmarłych by ich dusze mogły przejść bezpiecznie przez „Bramę”. W krótkich lecz treściwych rozdziałach poznajemy przygody dziewczynki i jej ogromne pragnienie wyrwania się z cyklu jej przeznaczenia. Jest tutaj dużo magicznych opisów i interesujących wątków życia z pokoleń Jagów, jednak po zakończeniu książki nie mam pojęcia jaki miał być morał i cel powstania tej powieści. Główna bohaterka tak na prawdę w ogóle się nie zmienia, egoistyczne zachowania uchodzą jej na sucho i mam wrażenie, że jej związek z Babcią był bardzo płytki (nie rozumiem jak Babcia mogła zrobić to co zrobiła bez żadnego wyjaśnienia i jak egoistyczne były pobudki Marinki w poszukiwaniu krewnej). To przyjemnie napisana lektura z przepięknie wydaną okładką, ale zabrakło mi w niej czegoś głębszego. 7/10
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:The house with chicken legs
Autor:Sophie Anderson
Tłumacz:Przemysław Hejmej
Projekt:Urszula Gireń
Ilustracje:Urszula Gireń
Wydawcy:Świetlik (2023) Wydawnictwo Kobiece Łukasz Kierus (2020) Young (2020) Legimi (2020) Young - Wydawnictwo Kobiece Łukasz Kierus (2020)
Serie wydawnicze:Young
ISBN:978-83-66436-64-0 978-83-8321-129-9
Autotagi:druk epika książki literatura literatura piękna powieści proza
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 11 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo