Misiu Szpeniolek

Tytuł oryginalny:
Winnie-The-Pooh
Autor:
Alan Aleksander Milne (1882-1956)
Tłumacz:
Juliusz Kubel ...
Ilustracje:
Ernest Howard Shepard (1879-1976)
Wydawcy:
Media Rodzina (2019)
NASBI (2019)
Legimi (2019)
ebookpoint BIBLIO (2019)
ISBN:
978-83-8008-625-8, 978-83-8008-714-9
Autotagi:
audiobooki
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
Więcej informacji...

Klasyka literatury dla dzieci – tym razem w gwarze wielkopolskiej. Doskonale znana wszystkim młodym czytelnikom powieść o uroczym Kubusiu Puchatku, znanym po wielkopolsku jako Miś Szpeniolek, o jego przygodach i przygodach przyjaciół, którzy mają tu cudne imiona: Klapiuchol, Proszczoczek czy Piszczoły. Niewątpliwą atrakcją tego wydania jest płyta, na której książkę czyta pochodzący z Bambrów Juliusz Kubel.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Recenzje
  • „Przedstowiom wom Misia albo Misiulę Szpeniolka, co właśnie teraz obecnie szpeniowato idzie na dół po schodkach. Łup, łup, łup, Szpeniolek zesmykuje się na krybónkach, do góry giyrami, z tyłu za Krzysiem, co gó tośto za przednią łapkę”… tak zaczyna się historia najs­łynn­iejs­zego­ misia na świecie, opowiedziana w gwarze wielkopolskiej. Juliusz Kubel, po sukcesie „Księcia Szaranka” przetłumaczył doskonale znaną wszystkim młodym czytelnikom powieść o Kubusiu Puchatku i jego przyjaciołach, którzy w gwarze zyskują oryginalne imiona: Klapiuchol, Proszczoczek, Pućka czy Kakaludek. Opowiedziane „po naszymu” wydarzenia i dialogi nabierają jeszcze więcej humoru. Kto mieszka w Markotnym Fyrtlu? Jakie miejsce jest w sam raz na bibę, a w którym można rojbrować w piasku? Młodsi lub nieznający dobrze gwary wielkopolskiej czytelnicy mogą dzięki załączonemu audiobookowi wysłuchać treści książki w interpretacji autora przekładu.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Alan Aleksander Milne (1882-1956)
Tłumaczenie:Juliusz Kubel Irena Tuwim (1898-1987)
Ilustracje:Ernest Howard Shepard (1879-1976)
Wydawcy:Media Rodzina (2019) NASBI (2019) Legimi (2019) ebookpoint BIBLIO (2019)
ISBN:978-83-8008-625-8 978-83-8008-714-9
Autotagi:audiobooki dokumenty elektroniczne druk e-booki epika ikonografia książki literatura literatura piękna nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 7 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo