Śnieżna siostra

Autor:
Maja Lunde
Tłumacz:
Milena Skoczko
Wydawcy:
Legimi (2020)
Wydawnictwo Literackie Oficyna Literacka Noir sur Blanc (2019-2020)
NASBI (2019)
ebookpoint BIBLIO (2019)
Wydane w seriach:
Kwartet sezonowy
Kwartet sezonowy/ Maja Lunde
ISBN:
978-83-08-06945-5, 978-83-08-07114-4
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
Więcej informacji...

Wigilijna opowieść, która zostanie z wami na długo!

Najwspanialszy dzień w roku – Wigilia! Dom wypełniają zapachy cynamonu i pomarańczy, pierniczków, dymu ze świec i jodłowych gałązek, a pod choinką czekają prezenty.

Dla Juliana to podwójne święto, bo w Wigilię obchodzi także urodziny! Tym razem jednak wszystko jest inne. Pogrążeni w żałobie po stracie najstarszej córki rodzice zdają się nie pamiętać, że Boże Narodzenie już za kilka dni. A Julian martwi się, że tego roku nie będzie ani świąt, ani urodzin. Swoje smutki topi w basenie, gdzie przychodzi niemal codziennie, żeby popływać.

I właśnie tam po raz pierwszy spotyka Hedvig! Ubrana na czerwono od stóp do głów, rudowłosa dziewczynka, z piegami na nosie i perlistym śmiechem jest serdeczna, szczęśliwa i ponad wszystko pragnie, aby Julian został jej przyjacielem. Dzięki niej chłopiec znów czuje magię nadciągających świąt.

Jednak w domu Hedvig jest coś niepokojącego i dziwnego. W pobliżu czai się ponury mężczyzna. Kim jest? Czy Hedvig boi się go? I dlaczego stała się taka tajemnicza? Czy ich przyjaźń przetrwa?

Śnieżna siostra – wspaniale opowiedziana przez Maję Lunde, autorkę światowego bestsellera Historia pszczół i odmalowana przez nagradzaną, cenioną ilustratorkę, Lisę Aisato – to piękna, przepełniona ciepłem opowieść w 24 rozdziałach, po jednym na każdy dzień adwentu. O smutku, współczuciu, stracie, rodzinie, szczęściu, przyjaźni, miłości i o magii Bożego Narodzenia.

Literacki cud.

„Dagbladet” ******

Co najmniej zachwycająca!

VG ******

Maja Lunde – popularna autorka książek dla dzieci. Historia pszczół to jej debiut dla dorosłych czytelników. O powieści zrobiło się głośno jeszcze przed oficjalną premierą – prawa do wydania zakupiło 15 wydawnictw z całego świata. Tuż po premierze w ojczystej Norwegii Historia pszczół otrzymała prestiżową Nagrodą Księgarzy Norweskich. Od tego czasu zajmuje najwyższe miejsca na listach bestsellerów, podobnie jak kolejne części poświęconej zmianom klimatu tetralogii.

Lisa Aisato (ur. 1981) – nagradzana autorka i ilustratorka. Jej magiczny i niepowtarzalny styl sprawił, że jest jedną z najbardziej cenionych i kochanych artystek w Norwegii. Prowadzi własną galerię w swoim domu na wyspach Hvaler, gdzie mieszka razem z rodziną. Nominowana do: Astrid Lindgren Memorial Award (ALMA) 2018 oraz H. C. Andersen Award 2016. Za ilustracje do książki O dziewczynce, która chciała ocalić książki (The Girl Who Wanted to Save the Books) otrzymała nagrodę Ordknappen 2018.

Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Recenzje
  • Nic tak nie wprawia w świąteczny nastrój, jak dobra książka, a zwłaszcza książka o świętach. Taką właśnie opowieścią jest Śnieżna siostra Mai Lunde. Tę norweską pisarkę poznałam dzięki jej fenomenalnemu dziełu dla dorosłych Historia pszczół. Byłam więc ciekawa, jak poradziła sobie w zgoła innym typie powieści – tym razem dla dzieci. Muszę przyznać, że jestem pod ogromnym wrażeniem tej lektury. Powieść składa się z 24 rozdziałów – na każdy dzień adwentu po jednym. Opowiada o Julianie, który w okresie Świąt Bożego Narodzenia zaprzyjaźnia sięz niezwykłą dziewczynką o imieniu Hedvig. Ta pogodna, uśmiechnięta i niebywale rozmowna bohaterka zabiera go do swojego domu, pełnego ciepła i magicznej, świątecznej atmosfery. Julian spotyka Hedvig w bardzo trudnym momencie, kiedy jego rodzina pogrążona jest w smutku i żałobie po śmierci starszej siostry chłopca. Czy dzieciom wspólnymi siłami uda się wydobyć najbliższych z przygnębienia i marazmu? Czy Święta Bożego Narodzenia, mimo tak wielkiego cierpienia, staną się pięknym i radosnym czasem? No i wreszcie: kim tak naprawdę jest Hedvig i jaką tajemnicę skrywa? Tego wszystkiego dowiecie się, czytając tę piękną i wzruszającą opowieść o smutku, stracie, rodzinie, przyjaźni i szczęściu. Śnieżna siostra zachwyca wspaniałymi ilustracjami Lisy Aisato, które dodają książce czarodziejskiego charakteru. Warto docenić również pracę tłumaczki Mileny Skoczko. Polecam gorąco, nie tylko dzieciom, w świąteczny czas. • Anna Jędrzejowska
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Maja Lunde
Tłumacz:Milena Skoczko
Ilustracje:Lisa Aisato
Wydawcy:Legimi (2020) Wydawnictwo Literackie Oficyna Literacka Noir sur Blanc (2019-2020) NASBI (2019) ebookpoint BIBLIO (2019)
Serie wydawnicze:Kwartet sezonowy Kwartet sezonowy/ Maja Lunde
ISBN:978-83-08-06945-5 978-83-08-07114-4
Autotagi:dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza rodzina zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 6 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo