Upiorne opowieści po zmroku

Autor:
Alvin Schwartz (1927-1992)
Tłumacz:
Piotr Kuś
Ilustracje:
Stephen Gammell ...
Wyd. w latach:
2019 - 2019
ISBN:
978-83-8116-699-7, 978-83-8116-764-2
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
opowiadania
proza
zbiory opowiadań
Więcej informacji...
4.0

WITAMY W PRZERAŻAJĄCYM ŚWIECIE UPIORNYCH OPOWIEŚCI.

CZY JESTEŚ WYSTARCZAJĄCO ODWAŻNY, BY JE PRZECZYTAĆ?

Upiorne opowieści po zmroku zawierają jedne z najbardziej przerażających opowieści o makabrze, mrocznej zemście i nadprzyrodzonych wydarzeniach wszech czasów. Chodzące zwłoki, tańczące kości, szaleńcy z nożami i ucieczki krętymi uliczkami przed śmiercią – wszystkie te motywy znajdziemy w tym mrożącym krew w żyłach zbiorze opowieści o duchach.

Klasyczna kolekcja niesamowitych opowieści, zebranych i opowiedzianych przez zbieracza folkloru Alvina Schwartza i zilustrowanych przez cenionego artystę Stephena Gammella.

Połączenie klimatu serialu Stranger Things z motywami znanymi z klasyki opowieści grozy spod znaku Stephena Kinga

Na podstawie książki nakręcono jeden z najbardziej oczekiwanych horrorów 2019 roku, powstały ze współpracy Guillermo del Toro (Kształt wody i Labirynt fauna) oraz André Øvredala (Autopsja Jane Doe i Łowca trolli).

Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Recenzje
  • Książka na podstawie której powstał horror o tym samym tytule. W filmie mamy grupę przyjaciół, którzy w nawiedzonej chacie odkrywają książkę z opowieściami grozy 🙂 A książka, o której Wam dziś opowiadam właśnie takie zawiera 🙂 • 💀 • Ok, od razu dodam, że sięgając po tę pozycję zawiedziecie się, jeśli szukacie typowego horroru. Nie znajdziecie tu jednej, trzymającej w napięciu fabuły - ponieważ książka ta to zbiór opowiadań od lat budzących strach. Część z nich to opowiadania napisane prozą, część wierszem, a część to teksty piosenek. • Znajdują się tu opowieści, które opowiadane przy ognisku mają na końcu efekt "booo" 😉, inne w których znajdziemy upiorne postacie czy paranormalne zjawiska. • 💀 • Z książki tej dowiemy się co najczęściej budzi strach w ludziach. Czego najbardziej się boimy i jak komunikujemy straszne opowieści. • 💀 • A jeśli dodacie do tego ekranizację to wyjdzie bardzo przyjemna mieszanka dla fanów horroru 🙂
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Alvin Schwartz (1927-1992)
Tłumacz:Piotr Kuś
Ilustracje:Stephen Gammell Piotr Kuś
Wydawcy:Zysk i Spółka Wydawnictwo (2019) NASBI (2019) Legimi (2019) ebookpoint BIBLIO (2019) Zysk i Sk-a Wydawnictwo (2019)
ISBN:978-83-8116-699-7 978-83-8116-764-2
Autotagi:beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika komiksy książki literatura literatura piękna opowiadania proza zasoby elektroniczne zbiory opowiadań
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 7 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo