Malarstwo

Autor:
Daniel Truszkowski
Wydawcy:
Wydawnictwo Armagraf (2017)
Daniel Truszkowski (2017)
ISBN:
978-83-65121-71-4, 978-83-944702-0-3
Autotagi:
albumy i książki artystyczne
druk
ikonografia
książki
5.0 (3 głosy)
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
 • Dla mnie, ciekawa pozycja ukazująca głębię Twórcy i różnorodność Jego spojrzenia na świat. Znalazłam tu inspirację do swoich prac, zarówno akwarelowych, jak i olejnych. Najbardziej ujmują mnie pejzaże i martwa natura prezentowana przez tego artystę.
  +4 trafna
 • Artysta zajmuje się malarstwem sztalugowym, preferuje technikę olejna, maluje pejzaże, architekturę, sceny rodzajowe, martwa naturę i portrety. Wśród obrazów, które wzbudziły moje szczególne zainteresowanie znajduje się autoportret artysty, Pałac w Łazienkach Królewskich, wspaniałe żółte i czerwone róże oraz Staromiejskie kamieniczki.
  +2 trafna
 • Malarstwo jest znakomitym sposobem wyrażania urody świata, afirmacji natury, stosunku do świata filozofii jak również świadkiem naszych czasów i ich świadectwem. To najlepsza kwintesencja w/w książki Daniela Truszkowskiego "Malarstwo"
 • Malarstwo o małym znaczeniu jako osobista ekspresja i o dużym jako element projektów społecznych, środowiskowych, historycznych. Autor ma swój wypracowany styl i na zbiorowych wystawach jest możliwy do identyfikacji. Zajmując sie malarstwem kilkadziesiąt lat jest to osiągnięcie samo w sobie. Zawsze aktywny społecznie i artystycznie w różnych środowiskach warszawskich i ogólnopolskich. Umożliwiało mu to połączyć swoją twórszość tj. malarstwo z literackim usupełnieniem, z wydarzeniami o randze krajowej i uniwersalnej. Zrealizowany zawodowo i rodzinnie poprzez swoją twórczość świadomie dotarł na szczyt piramidy Maslowa. Zdaje sobie z tego sprawe i nadal zajmuje się także projektami niekomercyjnymi. Pomyśleć, że wielu mogłoby tak robić, ale nie wiedzą, że można albo myślą, że nie warto. • [Link]
Dyskusje
 • Nota techniczna
  Przygotowując się do wydania tej pozycji pt.; „Malarstwo” zastanawiałem się, jaki powinien być jej rodzaj i format. Zbieg okoliczności spowodował, że trzymając w ręku i czytając książkę p.t;” Geniusz malarstwa van Gogh”, zwróciłem uwagę na mały format, o wymiarach ok. 21/14 cm. Postanowiłem więc wydać wg tego formatu, ze względu, że jest małych wymiarów, a więc, lekki i łatwy przy operowaniu ręką. Nie zmusza to człowieka, do dźwigania w dłoniach dużej ciężkiej książki. To zdecydowało o wydaniu tego rodzaju formatu. A poza tym rodzaj to - aby robił miłe wrażenie, zachęcał do wzięcia w rękę, i nie zniszczył się za szybko. Dlatego w twardej oprawie, z zaokrąglonym grzbietem, papier kredowy oraz uporządkowana i urozmaicona treść; a poza tym kolorowe, czytelne, kontrastowe zdjęcia prac plastycznych i zdjęć foto. Aby była to przygoda „w spotkaniu z książką”, która zachęca i zostaje w pamięci na długo…
  Odpowiedzi: 0, ost. zmiana: 29.12.2020 19:09
  Daniel_Truszkowski   
  [awatar]
  Daniel_Truszkowski
Przejdź do forum
Pasjonat_sztuki
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
foo