Ignacy i Mela na tropie złodzieja: Zagadka teatru

Autor:
Zofia Staniszewska
Lektor:
Artur Barciś
Ilustracje:
Artur Nowicki
Wydawcy:
Wydawnictwo Debit (2018-2020)
Wydawnictwo Sonia Draga (2019)
Legimi (2019)
Wydane w seriach:
Ignacy i Mela na tropie złodzieja
Ignacy i Mela na tropie złodzieja - Zofia Staniszewska
Audiobook
Audiobook - Wydawnictwo Debit
ISBN:
978-83-8057-260-7, 978-83-8057-379-6
978-83-8057-386-4
Autotagi:
audiobooki
beletrystyka
CD
druk
książki
MP3
opowiadania
proza
zbiory opowiadań

Piąty tom przygód dociekliwych detektywów. Do premiery sztuki zostały tylko 4 godziny 7 minut i 3 sekundy i dokładnie w tym momencie ginie wyjątkowa harfa, bez której nie może odbyć się przedstawienie. Czy Ignacy i Mela odnajdą złodzieja i pomogą na czas aktorom? Co kryje się w rupieciarni na strychu ośrodka kultury? O czym można usłyszeć będąc zamkniętym w rekwizytorni pośród peruk, żyrandoli i balowych sukien? Wciel się w rolę detektywa - wybierz zakończenie!
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Ktoś ukradł harfę! Do premiery komedii Kto udusił Mazurka struną od harfy, niech się natychmiast przyzna w lokalnym domu kultury zostały cztery godziny, a głównego rekwizytu nie ma! Na dodatek harfa była pożyczona z muzeum! Co się z nią stało? W jaki sposób ktoś wyniósł niepostrzeżenie tak duży instrument i jaki miał powód? Na pomoc zostaje wezwana policja, ale prywatne śledztwo rozpoczynają też Ignacy i Mela – sprytne rodzeństwo, które uwielbia rozwiązywać zagadki. Dzieci analizują, zaglądają w każdy kąt i zastanawiają się nad motywem kradzieży. Czy uda im się rozwiązać tajemnicę i odnaleźć harfę przed premierą? Tego nie zdradzę, ale zachęcam do sięgnięcia po Zagadkę teatru, zwłaszcza że w środku czeka niespodzianka od autorki: czytelnik, w zależności od swoich podejrzeń, może wybrać jedno z dwóch dostępnych zakończeń. Książka Zofii Staniszewskiej została przygotowana przez Wydawnictwo Debit. Prawie na każdej rozkładówce • znajdziemy czarno-białe ilustracje autorstwa Artura Nowickiego. Pozycję mogę polecić dzieciom powyżej ósmego roku życia. Mimo że wygląd i tematyka książek z serii Ignacy i Mela na tropie złodzieja przypomina popularną serię Martina Widmarka o Lassem i Mai, mogą być one trudniejsze w odbiorze, choćby ze względu na większą liczbę • bohaterów. Warto jednak podsunąć ją zarówno molikom książkowym, które • połknęły całą serię szwedzkiego pisarza, jak i początkującym detektywom. • Anna Szczerbowska
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
foo