Zwierzaki cudaki:

księga najdziwniejszych zwierząt świata

Tytuł oryginalny:
Bibi`s bijzondere beestenboek
Autor:
Bibi Dumon Tak
Ilustracje:
Fleur van der Weel
Tłumacz:
Jadwiga Jędryas
Wydawca:
Wydawnictwo Dwie Siostry (2011-2019)
ISBN:
978-83-608-5085-5, 978-83-8150-061-6
Autotagi:
druk
książki
5.0

Wznowienie pasjonującej książki o najciekawszych i najbardziej zadziwiających zwierzętach żyjących na ziemi. Jak wygląda jak? Czy latająca ryba ma skrzydła? Po co zebrze paski? Z czego strzela strzel bombardier? Czy jaszczurka Jezusa Chrystusa jest święta? Oto Zwierzaki cudaki - fascynujący przegląd 40 najbardziej niesamowitych zwierząt świata! Bibi Dumon Tak opisała je z lekkością, werwą i poczuciem humoru, zamieniając solidną porcję przyrodniczej wiedzy w pasjonujący zbiór barwnych zwierzęcych portretów. „Co taka ryba latająca sobie wyobraża? Że pofrunie? Czy nie może jak inne ryby po prostu zostać w wodzie? Myśli, że jest ptakiem? Może powinna pójść do lekarza? Czyżby brakowało jej piątej klepki? Latająca ryba ma wszystkie klepki w najlepszym porządku! Gdy jakiś delfin rusza za nią w pogoń, ryba może oczywiście dać się pożreć. Byłoby to najwygodniejsze rozwiązanie. Dla delfina. Ale dla latającej ryby w żadnym razie nie byłoby to wygodne. Więc zaczyna płynąć tak szybko, że wyskakuje ponad powierzchnię wody. A gdy już znajdzie się nad wodą, rozwija swoje duże płetwy i szybuje, szybuje, szybuje ponad falami...”
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Czy wiedzieliście, że węgorz elektryczny może razić prądem nawet po śmierci? Albo, że istnieje gatunek małpy, który rozwiązuje problemy przytulaniem i pieszczotami? Czy wiedzieliście, że pewien gatunek ptaków zakopuje swoje jaja w czymś w rodzaju kompostownika i w ten sposób je ogrzewa? Lub, że w dzisiejszych czasach można złowić dinorybę? • 🙈 • Tego wszystkiego (i wiele więcej) możecie dowiedzieć się z tej książeczki. Zebrane w niej zostały krótkie opowiadania o najdziwniejszych (a może najciekawszych) zwierzętach świata. Znajdziecie tu opisy ich cech szczególnych, sposobu życia czy rozmnażania. Świetna lektura dla starszych przedszkolaków i uczniów. Chociaż i mi samej przypadły do gusty te ciekawostki 😉
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
foo