Góry i ich zwykli-niezwykli mieszkańcy

Autorzy:
Justyna Styszyńska
Michał Koziński
Wydawca:
Wydawnictwo Widnokrąg (2018)
ISBN:
978-83-947309-4-9
Autotagi:
druk
ikonografia
książki
opowiadania
proza
publikacje popularnonaukowe
zbiory opowiadań
Źródło opisu: Biblioteka Publiczna im. Juliana Ursyna Niemcewicza w Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy - Katalog księgozbioru

Czwarta książka z naklejkami dla najmłodszych z serii „Zwykli – niezwykli mieszkańcy”. Tym razem autorka zabiera małych czytelników w podróż na górskie szczyty i przełęcze. W prostych słowach opowiada o tym, skąd się biorą góry, doliny i górskie jeziora oraz jakie zwierzęta je zamieszkują, dodając sporo pobudzających wyobraźnię ciekawostek.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Jakie zwierzęta mieszkają w górach? Czym jest pomurnik? Jakie zwierzątko nazywano kiedyś misomyszą? Czym się różni szczyt od przełęczy? Jakby wyglądał niedźwiedź z zębami świstaka? Na te i wiele innych pytań odpowie książka Góry i ich zwykli-niezwykli mieszkańcy Justyny Styszyńskiej. • W pozycji krótko opisano najważniejsze pojęcia związane z górami. Na początku dowiadujemy się, czym jest szczyt, co to przełęcz, czytamy o dolinie i jeziorach. Ukształtowanie terenu górskiego różni się od tego, co znamy na co dzień, więc w kilku słowach wyjaśniono te terminy. Potem autorka przeszła do opisu zwierząt zamieszkujących ten region. Krótko wspomniano o ich wyglądzie, pożywieniu, które jedzą, i miejscu zamieszkania, a także przyzwyczajeniach i cechach. Książka ma niewiele tekstu, ale jest on ciekawie napisany i można wynieść z niego kilka interesujących informacji. • Większą część książki zajmują ilustracje. Każdy z opisywanych terminów i zwierząt ma własne obrazki, które pokazują ich wygląd. Jednak na tym nie koniec. Pojawiają się też plansze z czymś, co przypomina plamę, a jest tak naprawdę zarysem głowy. Na początku nie wiedziałam, czym jest ta strona przy każdym ze zwierząt, jednak gdy zajrzałam na koniec pozycji, wszystko się wyjaśniło. Tam bowiem znajdziemy naklejki, które można wykorzystać na dwa sposoby. Pierwszy dotyczy właśnie głów – konkretnymi częściami ciała można ozdobić główki i albo stworzyć podobiznę opisywanego zwierzaka, albo pokombinować i wykonać coś zupełnie nowego. To świetna zabawa w tworzenie takiego nowego gatunku. Wśród naklejek są też podobizny zwierząt. Z nich skorzystać można pod koniec pozycji, gdzie znajdziemy rysunki różnych scenerii. Sami możemy tworzyć scenki z górskiego życia. • Pomysł na tę pozycję jest ciekawy. Dostarcza cennych informacji na temat gór i zamieszkujących je zwierząt. Można dowiedzieć się czegoś nowego i przy tym świetnie się bawić. To książka, która na pewno zainteresuje najmłodszych, którzy wraz z rodzicami mogą czytać o górach, a potem bawić się w tworzenie własnych zwierzątek i scenek. Ciekawa, oryginalna i bardzo ładnie wydana pozycja.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo