Ballada o pewnej panience:

wszystkie najważniejsze opowiadania

Autor:
Szczepan Twardoch
Wyd. w latach:
2016 - 2019
Wydane w seriach:
Audioteka
Audioteka - Wydawnictwo Literackie
Autotagi:
audiobooki
CD
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
MP3
opowiadania
proza
zbiory opowiadań
Więcej informacji...
3.1 (7 głosów)

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych współczesnych polskich pisarzy przedstawia 11 swoich najważniejszych opowiadań z okresu, gdy tworzył najgłośniejsze powieści: Wieczny Grunwald, Morfinę, Dracha i Króla. Magnetyzująca wyobraźnia, przewrotne fabuły, humor - często czarny. Sceneria zdarzeń od Górnego Śląska przez Warszawę do alternatywnych rzeczywistości. Cielesność, psychiczne osaczenie, graniczne momenty, uczucia, którym często towarzyszy mrok. Bogactwo języka i stylu. Wszystko to, co w pisarstwie Szczepana Twardocha najlepsze w audiobooku w wykonaniu 12 lektorów! Opowiadania: 1. Ballada o pewnej panience - czyta Maciej Stuhr; 2. Ballada o Jakubie Bieli - czyta Andrzej Mastalerz; 3. Ewa i duchy - czyta Magdalena Cielecka; 4. Moje życie z Kim - czyta Adam Bauman; 5. W piwnicy - czyta Jakub Wieczorek; 6. Gerd - czyta Andrzej Hausner; 7. Masara - czytają Kamila Kuboth-Schuchardt, Wojciech Żołądkowicz; 8. Dwie przemiany Włodzimierza Kurczyka - czyta Robert Jarociński; 9. Uderz mnie - czyta Mariusz Bonaszewski; 10. Tak jest dobrze - czyta Maciej Kowalik; 11. Fade to: black - czyta Wojciech Stagenalski.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Recenzje
  • [Link] • Jest to zbiór przeróżnych opowiadań, których głównym motywem jest śmierć. Niektóre z nich są realistyczne, do innych wkrada się świat nierzeczywisty. Zdecydowanie nie jest to lekka lektura, która ma sprawić, że się odprężymy i odpoczniemy po ciężkim dniu pracy. Opowiadania są pisane w sposób specyficzny, co nie każdemu może się spodobać i jak to zwykle bywa, jedne są ciekawsze, inne mniej. Osobiście, raczej nie sięgnę już po dzieła tego autora.
  • Podobała mi się. Zgadzam się z przedmówcami w tym, że kilka z tych opowiadań mogłoby być częścią jego powieści. Ballada o panience - jednym z pobocznych wątków Króla, Ballada o Jakubie Bieli - blisko jej do Dracha (mojego ukochanego), Tak jest dobrze - miejscem akcji przypomniała mi Zimne wybrzeże. Zwłaszcza to ostatnie opowiadanie zostało mi w głowie najdłużej. Dla mnie to cudownie, że ktoś tak jednym tchem potrafi opowiadać tak rożne, niczym nie związane historie. Myśli, słowa w tych opowiadaniach płyną jak wartki strumień. Człowiek by pomyślał, że nic po sobie nie zostawią, tak biegną, a jednak nie - zostają wyżłobienia w pamięci, już na zawsze.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:Gerd Moje życie z Kim Tak jest dobrze Uderz mnie Ewa i duchy Fade to: black Ballada o Jakubie Bieli Masara W piwnicy Dwie przemiany Włodzimierza Kurczyka
Autor:Szczepan Twardoch
Lektorzy:Maciej Stuhr Andrzej Mastalerz Magdalena Cielecka Adam Bauman Leszek Filipowicz Andrzej Hausner Kamila Kuboth-Schuchardt Wojciech Żołądkowicz Robert Jarociński Mariusz Bonaszewski Maciej Kowalik Wojciech Stagenalski
Wydawcy:Legimi (2019) Wydawnictwo Literackie Oficyna Literacka Noir sur Blanc (2016-2019) Wydaw. Literackie (2018) NASBI (2017) Audioteka.pl (2017) IBUK Libra (2017) ebookpoint BIBLIO (2017)
Serie wydawnicze:Audioteka Audioteka - Wydawnictwo Literackie
ISBN:9788308064368 978-83-08-06433-7 978-83-08-06434-4 978-83-08-06435-1 978-83-08-06615-7
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania opowiadania proza zasoby elektroniczne zbiory opowiadań
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 25 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo