Drobinki nieśmiertelności

Autor:
Jakub Ćwiek
Wydawcy:
Legimi (2018)
Wydawnictwo Sine Qua Non (2017-2018)
ISBN:
978-83-65836-16-8, 978-83-81290-45-6
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
opowiadania
proza
zbiory opowiadań
5.0

Jakub Ćwiek w najwyższej formie!

Oto sentymentalna podróż po USA – po miejscach kultowych, zwyczajnych i takich, o których zapomniał świat. Świeży i odważny portret Ameryki i jej mieszkańców nakreślony przez rasowego gawędziarza. "Drobinki nieśmiertelności" to zbiór kilkunastu opowiadań, za pomocą których Jakub Ćwiek dotyka sedna amerykańskości.

Nie zdziwcie się, gdy przypadkiem na barze w przydrożnej restauracji znajdziecie wyryty autograf Johna Wayne’a, a kierowca osiemnastokołowca okaże się kimś zupełnie innym, niż sądziliście. Słyszeliście o miasteczku na Dzikim Zachodzie, do którego Śmierć nie ma wstępu? Wiecie, co łączy Rocky’ego Balboę z pewnym tajemniczym starszym panem? Albo jaką historię kryją stare schody w Georgii? Komu nowoorleańscy muzycy naprawdę sprzedają duszę i jak zostać bogiem w Nowym Jorku? 

Wszystkie te drobinki budują nieśmiertelność amerykańskiego mitu. Czas odkryć go na nowo!

***

Ćwiek, jak niegdyś Neil Gaiman, wyruszył na poszukiwanie ducha Ameryki. Osobisty, a jednocześnie mityczny sen ożywa w jego wspaniałych opowieściach, inspirowanych podróżami i spotkaniami. 

- Marcin Zwierzchowski, publicysta „Polityki”, redaktor magazynu „Nowa Fantastyka”

Jakub Ćwiek ma godną pozazdroszczenia łatwość literackiej obserwacji. Usłyszy jedno zdanie, utrwali mu się w głowie jakiś obrazek i już tłoki wyobraźni zaczynają pracować nad szkicami opowiadań. Znakomita lektura.

- Dariusz Jaroń, Interia

Opowiadania, w których pobrzmiewają klasyki amerykańskiej popkultury, pełne wyrazistych postaci, z narracją prowadzoną wręcz brawurowo. 

- Ola Smoczyk, Radio Merkury

Fragment książki - Drobinki nieśmiertelności

issuu.com/wydawnictwosqn/docs/drobinki_niesmiertelnosci_issuu

Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Recenzje
  • "Ale ten śmiech, ta niezamierzona, ale bolesna drwina sprawiły, że pompka szalonej, szczeniackiej ambicji zrobiła psikus i do moich żył powędrowała kolejna porcja drobinek nieś­mier­teln­ości­." • To pierwsza książka Jakuba Ćwieka w mojej czytelniczej karierze i to od razu zbiór opowiadań, których to raczej nie lubię. Moją uwagę przyciągnęła raczej minimalistyczna okładka w kolorach błękitu, który ostatnio jest moim kolorem życia. Ale! Książki nie ocenia się po okładce, tak jak lodówki po drzwiach i mimo sceptyzmu, czy też uprzedzeń zaczęłam czytać. • Książka jest podzielona na 12 opowiadań, których cechą wspólną jest to, że ich akcja toczy się w Stanach Zjednoczonych. Jest to zapis podróży autora przez Amerykę, gdzie zasłyszana historia lub miejsce dały inspiracje do napisania opowiadania. Więc jeśli chcecie dowiedzieć się, jaka historia może się kryć za schodami z filmu "Egzorcysta", czy jaką tajemnicę skrywa entuzjasta Halloween, przeczytajcie koniecznie. • Ćwiek bardzo zręcznie opowiada dotykajac różnych aspektów amerykańskiego życia. Jedne historie są bardziej kryminalne, drugie bardziej obyczajowe i tak samo, jedne mogą się podobać bardziej, inne mniej. • Moim ulubionym zostanią tytułowe Drobinki Nieśmiertelności, które z powodzeniem, mogły by się znaleźć w zbiorze kryminalnym samego Harlana Cobena. Co samo w sobie mówi, jak bardzo podobała mi się ta książka. Jedynym minusem książki jest to, że opowiadania tak szybko się kończą. • Przeczytana dzięki portalowi czytampierwszy.pl
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
Oficjalnie otworzyliśmy po remoncie Filię nr 23 zlokalizowaną w budynku dawnej kuźni w Mydlnikach (ul. Balicka 297). • W obiekcie, wpisanym do rejestru zabytków, od kilku dekad mieści się jedna z mniejszych placówek bibliotecznych (50 m), ale spełnia ona ważne funkcje środowiskowe i kulturalno-oświatowe. W odnowionych w tym roku wnętrzach filii, które zmieniło wystrój – zakupione zostało całkowicie nowe wyposażenie, zgromadzono ok 7 tys. książek Dla najmłodszych przygotowano specjalny kącik czytelniczy przy „kominku”. • Z uwagi na niewielką powierzchnię w bibliotece zastosowana została technologia ogrzewania podłogowego, zasilanego gazem; dla poprawy warunków korzystania zwłaszcza w okresach chłodu – zainstalowano kurtynę powietrzną nad wejściem, wyremontowano także zaplecze socjalne i sanitarne. • Kompleksowy remont obiektu, który od 1 stycznia 2017 jest jedną z 57 filii Biblioteki Kraków, poza wnętrzem objął do tej pory również wymianę okien, drzwi wejściowych i dachu, a także odnowę elewacji. Całkowity koszt remontu i wyposażenia w latach 2017-2018 wyniósł nieco ponad 400 000 zł. Zwieńczeniem prowadzonych prac będzie zaplanowane na rok przyszły zago­spod­arow­anie­ niewielkiego terenu zielonego wokół budynku i stworzenie tam kącika dla najmłodszych czytelników. • Warto dodać, że w połowie października Biblioteka Kraków uruchomiła nową placówkę (Filia nr 3), ulokowaną w budynku dawnego dworca PKP (pl. Jana Nowaka Jeziorańskiego). Na parterze tego obiektu, w którym znajduje się także administracja Biblioteki Kraków, czynna jest wypożyczalnia dla dorosłych i dla dzieci oraz czytelnia. • [Obraz] • [Obraz] • [Obraz] • [Obraz]
foo