Prokurator

Autor:
Paulina Świst (1986- )
Wyd. w latach:
2017 - 2018
Wydane w seriach:
Powieść
Czytak Larix
Prokurator Łukasz Zimnicki
Powieść (Muza)
Autotagi:
audiobooki
druk
MP3
powieści
proza
Więcej informacji...
3.4 (17 głosów)

W piątkowy wieczór w klubie młody prokurator Łukasz Zimny poznaje pijaną trzydziestolatkę. Kobieta przedstawia mu się jako Klementyna. Szybko lądują razem w łóżku. Kiedy zasypia, dziewczyna znika. Klementyna w rzeczywistości ma na imię Kinga i jest adwokatem, a jej pobyt na Śląsku uwarunkowany jest jedną sprawą – słynnym procesem Szarego. Kiedy dwa dni później Kinga wchodzi na salę sądową okazuje się, iż prokuratorem oskarżającym w tej sprawie jest Zimny. Wbrew wszelkiemu rozsądkowi para postanawia kontynuować romans. Okazuje się, że walka toczona na sali sądowej dodaje w łóżku tylko pikanterii. Ale czy to aby na pewno dobry pomysł? Od wydawcy: Trzydziestoletnia, niezwykle atrakcyjna Kinga Błońska jest szczęśliwą kobietą. To znaczy była. Od wielu lat dzieliła życie z tym samym mężczyzną a zawodowo, jako błyskotliwa adwokatka, odnosiła sukcesy na Sali sadowej. Teraz jednak fortuna przestała jej sprzyjać: nie dość, że przyłapała męża na zdradzie, to musiała również podjąć się prowadzenia sprawy groźnego bandyty „Szarego”. Co gorsza „Szary” jest jej przyrodnim bratem, z którym od dawna nie miała – i nie chciała mieć – nic do czynienia. Wydarzenia ostatnich tygodni postanawia odreagować w dyskotece. Po raz pierwszy w życiu ma ochotę zachować się nieodpowiedzialnie… i udaje się jej to aż za bardzo. Ląduje w mieszkaniu Łukasza, którego dopiero co poznała na parkiecie. Po niesamowitych miłosnych uniesieniach, zaspokojona seksualnie, ale skacowana moralnie, ukradkiem wraca do domu. Zaledwie kilka godzin później przekonuje się, że pech upodobał ją sobie na dobre: „facet na jedną noc” okazuje się prokuratorem prowadzącym sprawę jej przyrodniego brata. Jakby tego było mało, wszystko wskazuje na to, że pozasłużbowe kontakty Kingi i Łukasza nie ograniczają się do jednego gorącego spotkania… [Rec. na okł.].
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Recenzje
  • Fajny debiut- zabawna ,lekka książka którą szybko się czyta. Dowcipne dialogi i cięte riposty pomiędzy bohaterami wywołują nie jednokrotnie uśmiech na naszej twarzy. Kinga zostaje zmuszona przez swojego brata mafioza do obrony go przed sądem. Na czas procesu przeprowadza się do Gliwic zostawiając we Wrocławiu męża który ja zdradził z którym chce się rozwieść, żeby to odreagować wychodzi wieczorem z koleżanka do dyskoteki tam poznaje przystojnego Łukasza kończąc wieczór w jego łóżku. Jakie jest zdziwienie Łukasza kiedy w najważniejszym procesie w karierze zawodowej jego przeciwnikiem jest Klementynka alias Kinga i tu zaczyna się dziać widzimy dwa mocne charaktery które się ze sobą ścierają ale i przyciąganie jest silne. Polecam książkę na miłe popołudnie.
  • Paulina Świst - PROKURATOR • Tytuł zapowiada interesującą fabułę i choć w rzeczywistości nie jest ona fascynująca, ale płynie wartko, dynamicznie i czyta się dość sprawnie z uwagi na lekki styl autorki, naturalne i zabawne dialogi. • Ciekawa też jest kompozycja poprzez wprowadzenie dwutorowej, pierwszoosobowej narracji głównych bohaterów - relacjonujących, komentujących i uzupełniających wydarzenia. • Całość to mieszanka sensacji kryminalnej, romansu i erotyki, co udało się autorce sprytnie połączyć A charaktery bohaterów złośliwe i wybuchowe potęgują humor sytuacji. • Autorka, z wykształcenia prawnik, umieściła akcję w znanym sobie środowisku. Ale pokazuje swe środowisko dość PRZEKORNIE - z zemsty czy po prostu szara rzeczywistość? Osobiście takiego wymiaru sprawiedliwości nie chciałabym - brutalnego, załatwiającego porachunki wcale nie na sali sądowej, często mijającego paragrafy tajemnicy zawodowej, idącego na układy z drugą stroną, wręcz przestępcami. • Myślę, że autorka dość mocno przerysowała realizm prawniczy. A może jednak NIE? • Fabuła, kompozycja, styl powieści - uznałabym za całkiem udany debiut pisarski, ale dla mnie, polonistki, wartość tej książki obniżają dość liczne wulgaryzmy,choć wydawca na okładce zaznacza "ostry język". Ale czy był potrzebny? Wszak język polski ma bardzo bogaty zasób słów i te "potocyzmy", śmiało można zastąpić innymi , też wyrażającymi i napięcie chwili, i stany emocjonalne skądinąd inteligentnych przecież prawników. Ale nie mnie osądzać, piszę tylko, co czuję. • Jeżeli ktoś lubi niewymagającą lekturę, dobre stylistycznie👍 i kompozycyjnie czytadło✍️, dozę humoru 🤣 - to dla mnie taką jest ta książka. • Jaka powieść będzie następna?Niektóre blogerskie recenzje tej pierwszej nie były zachęcające, wydaje mi się, że często zbyt krzywdzące.
  • Całkiem niezła książka. Wiele rzeczy jest realistycznych, ale słaby wydaje mi się watek pani adwokat broniącej swojego przyrodniego brata kryminaliste.
  • Banalna,sądziłam po ilości czytelników, ze to coś ekstra a to taka sobie książka. Rozczarowałam się.
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:21725
Autor:Paulina Świst (1986- )
Lektorzy:Laura Breszka (1988- ) Mateusz Król (1988- ) Anna Kwaśniewska Marek Bocianiak
Wydawcy:Wydawnictwo Akurat (2017-2018) Muza SA (2017) Legimi (2017) Akurat - Muza (2017) Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix
Serie wydawnicze:Powieść Czytak Larix Prokurator Łukasz Zimnicki Powieść (Muza)
ISBN:978-83-287-0622-4 978-83-287-0630-9 978-83-287-0797-9 978-83-287-0928-7 978-83-287-0938-6 83-287-0630-9
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD czytak dokumenty elektroniczne druk DVD e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 13 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
Gala finałowa odbyła się 12 maja w Teatrze Groteska. Organizatorem konkursu „Czytelnik Roku 2017/2018” była Biblioteka Kraków, a jej partnerem Krakowskie Biuro Festiwalowe. • Celem konkursu, który trwał od 2 września 2017 r. do 16 kwietnia 2018 r., było zachęcanie do korzystania z usług bibliotek publicznych, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych i literackich, kształtowanie nawyku regularnego czytania oraz promowanie Krakowa jako Miasta Literatury UNESCO. • W tegorocznej, już czwartej edycji, wzięła udział rekordowa liczba osób, bo aż 415 czytelników. Zgłoszenia przyjmowane były w trzech kategoriach wiekowych: do lat 9, 10-15 lat oraz powyżej 15 roku życia. Podliczono punkty, oceniono nadesłane recenzje i wyłoniono łącznie 10 laureatów. • WYNIKI CZWARTEJ EDYCJI KONKURSU „CZYTELNIK ROKU” • Laureaci w kategorii wiekowej do lat 9: • * Tytuł „Czytelnika Roku 2017/2018” otrzymała Maria Wicher, która przeczytała 221 książek • * Wyróżnienia: Franciszek Młynarski oraz Magdalena Jazgar. • Laureaci w kategorii wiekowej 10-15 lat • * Tytuł „Czytelnika Roku 2017/2018” otrzymała Kinga Grędzik-Radziak, która przeczytała 232 książek • * Wyróżnienia: Patryk Rachwał oraz Konstancja Bazan. • Laureaci w kategorii wiekowej powyżej 15 lat • * Tytuł „Czytelnika Roku 2017/2018” otrzymał Bogusław Krzemiński, który przeczytał 284 książki • * Wyróżnienia: Alicja Sadowy-Szczygieł oraz Dorota Fabian. • Nagroda specjalna dla najaktywniejszego recenzenta • * Nagroda dla Kamili Stefańskiej • Nagrody wręczył Dyrektor Biblioteki Kraków dr Stanisław Dziedzic oraz zastępca dyrektora ds. merytorycznych Izabela Ronkiewicz-Brągiel. Po zakończeniu gali finałowej uczestnicy obejrzeli spektakl „O Kasi, co gąski zgubiła”. • Głównym sponsorem nagród była Biblioteka Kraków, która ufundowała czytniki e-booków oraz książki. Laureaci otrzymali również bezpłatne zaproszenia na wydarzenia kulturalne i artystyczne organizowane w Krakowie. Sponsorzy biletów: Krakowskie Biuro Festiwalowe, Teatr Groteska, Capella Cracoviensis, Teatr Ludowy, Krakowski Teatr Variete, Krakowski Teatr Scena STU, Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, Kino Studyjne „Sfinks”, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, Teatr KTO, Muzeum Inżynierii Miejskiej, Muzeum Armii Krajowej, Teatr Bagatela oraz Teatr Łaźnia Nowa. Podziękowania również dla Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa. • Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom. Zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu, która ogłoszona zostanie w najbliższych dniach.
foo