Miesiąc miodowy na Safari

Tytuł oryginalny:
Safari honeymoon
Autor:
Jesse Jacobs
Tłumacz:
Agata Napiórska
Wydawca:
Kultura Gniewu (2017)
ISBN:
978-83-64858-56-7
Autotagi:
druk
ikonografia
komiksy
komiksy i książki obrazkowe
książki
Źródło opisu: Biblioteka Publiczna im. Juliana Ursyna Niemcewicza w Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy - Katalog księgozbioru

Para nowożeńców wraz z towarzyszącym im przewodnikiem wędruje podczas podróży poślubnej przez tajemniczy tropikalny las. Napotykają w nim na nigdy wcześniej niewidziane gatunki zwierząt i roślin, obcują z olśniewająca oraz dziką przyrodą. W trakcie tego miesiąca miodowego, pośród niezwykłej fauny i flory, małżonkowie powoli odkrywają coś dziwniejszego i bardziej przerażającego niż wszystko, co do tej pory widzieli. Ta wyprawa odmieni ich na zawsze. Komiks Jesse Jacobsa, znanego choćby z pracy przy serialu Pora na przygodę, to opowieść o miłości i szaleństwie, które często trudno od siebie oddzielić. Nie tylko w dżungli.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Autor: Jesse Jacobs • Tytuł: Miesiąc miodowy na safari • Tytuł oryginalny: Safari Honeymoon • Wydawnictwo: Kultura Gniewu • Liczba stron: 80 • Nowożeńcy postanawiają spędzić swój miesiąc miodowy na safari. Wraz z przewodnikiem zwiedzają tajemniczy tropikalny las, w którym co krok napotykają dziwne gatunki zwierząt i roślin. Małżeństwo nie boi się jednak o swoje bezpieczeństwo, podchodzą do wszystkiego z zainteresowaniem i otwartością. Mają też przewodnika, który ma za zadanie ich chronić. • Miesiąc miodowy na safari Jesse’ego Jacobsa to komiks wydany przez Kulturę Gniewu w 2017 roku. Pozycja opowiada o podróży poślubnej małżonków, która zmieniła ich na zawsze. • Tematem, który zainteresował mnie podczas czytania komiksu, była odmienność fauny i flory w miejscu, w którym małżonkowie spędzali urlop. Im dłużej patrzyło się na obrazki, tym więcej dziwnych rzeczy można było na nich zauważyć. Przyroda była zarówno fascynująca, jak i przerażająca. Ten całkiem inny świat, w który wprowadza się czytelnika, jest dziwny i niepokojący. Nie da się go jednoznacznie określić. To, co się w nim dzieje, jest trudne do wyjaśnienia, o ile w ogóle istnieje jakieś wytłumaczenie tego, co rozgrywa się na kartach komiksu. • Z jednej strony mamy dziwną naturę, z drugiej małżonków i ich podeście do świata, w którym się znaleźli. Dla nich ważne jest, że są razem, że przeżywają to wszystko wspólnie. Nie jest to typowa podróż poślubna, bowiem to, co dzieje się na safari, nie jest normalne. Ale są razem i to się dla nich liczy. • Zaskoczeniem dla mnie było to, że ilustracje w komiksie są prawie całkowicie zielone. Dominuje tu jedynie zieleń i biel, co jest ciekawym zabiegiem. Podobały mi się rysunki, chociaż wprawiały mnie w niepokój, gdy odnajdowałam szczegóły, które zaburzały pozorną sielskość urlopu małżonków. • Miesiąc miodowy na safari to ciekawy komiks, który czyta się z dużym zainteresowaniem. Myślałam, że przebrnę przez niego szybko, jednak podczas lektury skupiałam się na podziwianiu ilustracji i wyłapywaniu szczegółów. Myślę, że dla fanów takich niepokojących historii to komiks obowiązkowy.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo