Jedyne wspomnienie Flory Banks

Tytuł oryginalny:
One memory of Flora Banks
Autor:
Emily Barr
Tłumacz:
Ewa Pater-Podgórna
Wydawcy:
Wydawnictwo Bukowy Las (2017)
Legimi (2017)
Wydane w seriach:
Myślnik
ISBN:
978-83-8074-080-8
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
5.0

„SKĄD MAM WIEDZIEĆ, KOMU UFAĆ, SKORO NIE UFAM SAMEJ SOBIE?“ Flora cierpi na amnezję. Jej pamięć nie rejestruje bieżących wydarzeń, więc dziewczyna nie jest w stanie zapamiętać żartów koleżanki, poleceń rodziców czy chociażby tego, ile ma lat. Pewnego dnia całuje się z kimś, kogo całować nie powinna i…udaje jej się o tym nie zapomnieć. To jej pierwsze wspomnienie odkąd skończyła dziesięć lat! Niestety chłopak, który wstrząsnął jej światem wyjeżdża, i to daleko: do Arktyki. Czy podróż jego śladem okaże się dla Flory lekarstwem na uszkodzoną pamięć? Kto zasłuży sobie na jej zaufanie? Najbardziej oczekiwana książka roku 2017 wg EW Bestseller w UK, ukaże się w przekładach na 23 języki Powieść o dziewczynie bez pamięci krótkotrwałej, która wybiera się w niezwykłą podróż, na przekór logice i własnym ograniczeniom, w poszukiwaniu chłopaka, któremu udało się zmienić coś, co wydawało się nie do zmiany. Stylem i wrażliwością dorównuje najlepszym autorom YA, jak John Green i Rainbow Rowell. „Magnetyzująca, świetna aż do bólu (…) To jedna z najlepszych książek YA, jakie czytałam od długiego czasu“. Jennifer Niven „Ta książka to prawdziwe cacko – lśniące i dopracowane w każdym calu. Wielbię każdą jej linijkę!“ Lisa Jewell „Flora to postać unikatowa, a powtarzana przez nią mantra to przesłanie miłości i gest wsparcia dla wszystkich młodych kobiet: odwagi!“ Elizabeth Haynes.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • [Spoiler] Florę Banks powołała do życia znana brytyjska pisarka – Emily Barr. Kiedy kończyła opowieść o Florze, jadąc akurat pociągiem, dwie siedzące za nią panie, które najwyraźniej czytały to, co właśnie powstawało, skomentowały powieść słowami: Nie sądzę, że wygra Nagrodę Bookera. Panie miały rację, co nie zmienia faktu, że powstała zgrabnie napisana, wciągająca książka o tym, że każdy ma w świecie swoje miejsce, własną opowieść z otwartym zakończeniem. Autorka po napisaniu i wydaniu książki sama wybrała się śladami swojej bohaterki. Powieść spodoba się starszej młodzieży. I być może dorosłym, jeśli tylko zapomną… o swoim wewnętrznym krytyku. • Ewa Cywińska • Bibliotek Kraków
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo