Praca z dzieckiem z ADHD

Autor:
Sylwia Walerych
Wydawcy:
Wydawnictwo Wiedza i Praktyka - Grupa Wydawnicza Oświata (2017)
NASBI (2017)
Legimi (2017)
IBUK Libra (2017)
ISBN:
978-83-269-6033-8
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki

W tej publikacji zamieszczono listę objawów, których występowanie konieczne jest do postawienia diagnozy stwierdzającej u dziecka zespół nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD). Zaprezentowano także typowe problemy szkolne spowodowane objawami ADHD. Wymieniono wskazówki, w jaki sposób zorganizować pomoc psychologiczno-pedagogiczną oraz jakich zasad przestrzegać, by pomóc takiemu dziecku.

Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Zespół nadpobudliwości psychoruchowej jest jednym z najczęściej występujących zaburzeń u dzieci w wieku szkolnym, jednak tylko ok 20% dzieci z tymi zaburzeniami zostaje objętych opieką specjalistów. Praktycznie oznacza to, że w każdej klasie można spotkać dziecko z diagnozą ADHD. W pracy Sylwii Walerych w trzech rozdziałach zawarta jest podstawowa wiedza na temat tych zaburzeń, począwszy od terminologii, objawów i diagnozy, poprzez zaburzenia wspó­łwys­tępu­jące­, takie jak tiki, zaburzenia uwagi i pamięci, po metody leczenia. Praca zawiera także szereg praktycznych wskazówek dla nauczycieli, rodziców jak pracować z dziećmi z zespołem zaburzeń oraz jak radzić sobie z agresją. Ukazuje również trudności i funkcjonowanie dziecka z ADHD w szkole. Książką powinni zainteresować się przede wszystkim nauczyciele-wychowawcy oraz rodzice dzieci w wieku szkolnym, gdyż w przystępny sposób tłumaczy nadpobudliwe zachowanie dzieci z ADHD i jak sobie radzić w trudnych sytuacjach.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo