Zmyślona

Autor:
Katarzyna Michalak
Wydawcy:
Wydaw. Albatros (2011)
Wydawnictwo Albatros Andrzej Kuryłowicz (2010)
Wydane w seriach:
Poczekajka
Poczekajka - Katarzyna Michalak
ISBN:
978-83-7359-855-3, 978-83-7359-856-0
978-83-7359-967-3
Autotagi:
druk
powieści
4.3 (15 głosów)

Mała, cicha leśniczówka w Zmyślonej, zamieszkiwana do tej pory przez Patryka i Pepsi-psa, ma niespodziewanych gości: to dzieci jego przybranej siostry Hanki, przechodzącej małżeński kryzys, oraz ich opiekunka, prześliczna Dominika. Tymczasem na Poczekajkę i jej mieszkańców, Patrycję i Łukasza, cieszących się szczęściem rodzinnym, wymarzonym domkiem i dwójką cudownych dzieci, spada straszny cios. W jednej chwili tracą to, co stanowiło sedno ich życia. Jak podnieść się po tragedii?
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Jak dla mnie najlepsza z całego cyklu. Najsmutniejsza i najbardziej normalna, bez mocy nadprzyrodzonych, wiedźm i krowy zjadającej komórki. • Za to pełna emocji tych dobrych i tych złych. • I pełna miłości tej dobrej do męża, dzieci i tej złej bo niespełnionej. • Dużo jest w niej smutku i tragicznych wydarzeń, ale są też chwile pełne szczęścia i radości. • Są też dzieci, których wybryki powodują uśmiech na twarzy a ich rozmowy mogą rozbawić do łez. • Jest też wielka tragedia jaką przeżywa Patrycja z Łukaszem i rodzące się uczucie pomiędzy Patrykiem i Dominiką. • Bo właśnie Patryk , przybrany brat Hanki jest tu postacią pierwszoplanową. To jego opiece powierza swoje przybrane dzieci Hanka, którą mąż wyrzucił z domu i teraz leczy się z alkoholizmu. Wraz z dziećmi przyjeżdża również ich opiekunka Dominika, która jest szantażowana przez Gabriela. • Dużo się w tej powieści dzieje, na prawdę nie można się nudzić i choć niektóre sytuacje są trochę nierealne to i tak jest ich mniej niż w poprzednich częściach. • I wreszcie dowiadujemy się coś więcej o latach młodości Gabriela i jak dramatyczne przeżycia z dzieciństwa wpłynęły na jego obecne życie. To samo dotyczy Łukasza i Patryka. • Dobre zakończenie cyklu.....można powiedzieć "i żyli długo i szczęśliwie"
  • Cały cykl "Poczekajka" jest dobry, nawet bardzo dobry lecz....nie polecam, bardzo nie polecam części czwartej - "Sekretnik". Jeżeli nie chcecie się rozczarować to nie czytajcie! Naprawdę - nie czytajcie!!!
  • Pani Katarzyna jest the best!Jej książek się nie czyta, je się łyka! Potem jest niedosyt i czekanie na kolejną!!!!!!!!Super, że mamy swojskie pisarki, na które czeka się z niec­ierp­liwo­ścią­! I żeby użyć sloganu reklamowego:DOBRE BO POLSKIE! Gorąco, jako stary mol książkowy, polecam!
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
Przeglądając publikacje na temat niedawno wydanych książek, natrafiłam • na rekomendację Córki zegarmistrza Kate Morton. Przyznam, że słyszałam wiele dobrego o tej autorce, jednak nigdy wcześniej nie sięgnęłam po którąś z jej książek, aż do teraz. I muszę przyznać, że jestem mile zaskoczona. Misternie spleciona fabuła, charakterystyczne, intrygujące postacie, wątek kryminalny, nieco metafizyki i fantastyki. • Akcja książki rozgrywa się w Anglii,autorka przenosi nas w czasie, przeplata wiek XIX i XX oraz współczesność – to bardzo ciekawa koncepcja powieści. Morton w sposób umiejętny i przemyślany lawiruje między czasami łączy losy wielu bohaterów. Jedną z głównych postaci jest Elodie Winslow, młoda archiwistka, która porządkując dokumenty, w jednym z archiwizowanych pomieszczeń znajduje torbę. Niezwykłe znalezisko zawiera w sobie szkicownik i starą portretową fotografię. Zaintrygowana rysunkami, prze­dsta­wiaj­ącym­i znany jej z opowieści rodzinnych dom, oraz portretem młodej kobiety trafia na pełną tajemniczych zdarzeń historię, która ma związek z piękną wiktoriańską posiadłością Birchwood Manor, położoną w malowniczym Oxfordshire. Tam, w 1852 roku, znany malarz Edward Radcliffe przybywa wraz ze znajomymi, by szukać natchnienia. W zagadkowych okolicznościach ginie wówczas narzeczona artysty, znika także klejnot rodowy i pewna tajemnicza kobieta. Co tak naprawdę wtedy się stało? I dlaczego dawna sprawa musiała czekać aż sto sześćdziesiąt pięć lat na rozwiązanie? Ciekawie prowadzona narracja wciąga i zachęca do czytania, i poznawania tajemniczej historii sprzed lat. Zaskakująca jest też jedna z bohaterek (narratorka), ale o niej dowiecie się więcej, czytając tę niezwykłą powieść. • Anna Jędrzejowska • Biblioteka Kraków
foo