Gorący ziemniak:

familijny

Wydawca:
Alexander
Autotagi:
druk
gry planszowe
książki
obiekty trójwymiarowe
Źródło opisu: Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy - Katalog centralny
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Tytuł: Gorący ziemniak mini • Producent: Alexander • Wiek: 8+ • Liczba graczy: 2-4 • Jak radzisz sobie z myśleniem pod presją czasu? Czy dasz sobie radę z odpowiadaniem na trudne pytania, gdy zegar tyka? Musisz zmierzyć się z Gorącym ziemniakiem i przekonać się sam! • Gra polega na odpowiadaniu na pytania w określonym czasie. Brzmi banalnie, ale wcale nie jest tak prosto. W wersji mini tej popularnej gry gracze muszą podawać sobie piłeczkę (nie zabawkę przypominającą prawdziwego ziemniaka) i odpowiadać na to samo pytanie do momentu, w którym bączek odmierzający czas przestanie się kręcić. Osoba, która w momencie, gdy bączek stanie, będzie miała w ręku ziemniaka, musi przesunąć swój pionek na planszy o jedno pole. Ten, kto dobrze pierwszy na koniec planszy przegrywa, a gra się kończy. • Gorący ziemniak mini to ciekawa gra, która wymaga skupienia. Odpowiedzi na pytania nie mogą być nielogiczne, bo mogą zostać zakwestionowane przez pozostałych graczy. Zabawa ma kilka różnych wariantów – na przykład kończyć się może w momencie, gdy jeden gracz dotrze na koniec planszy lub wtedy, gdy na planszy zostanie tylko jeden pionek, który nie dotarł do mety. Dzięki temu, że zasady można nieco modyfikować – na przykład podając ziemniaka do losowych osób, a nie zgodnie z ruchem wskazówek zegara – nie nudzi się zbyt szybko. • Gorący ziemniak mini to gra, która wymaga od graczy skupienia i logicznego myślenia. Uczy działania pod presją czasu i rozwija wyobraźnię. Jest też lekcją rywalizacji. Rzucanie do siebie bądź podawanie tytułowego ziemniaka rozwija też zręczność. Gra uczy także współzawodnictwa i oswaja z porażkami, które są w tej rozgrywce nieuniknione. • Gorący ziemniak w wersji mini to gra w sam raz do zabrania w podróż. Jest nieduża, opakowanie ma rozmiar książki. W środku znajdziemy małą planszę, 55 kart z pytaniami, 4 pionki, niewielkiego rozmiaru bączka oraz kulkę. Gra jest łatwa do spakowania i zabrania w plener czy do znajomych. • Gorący ziemniak to świetna zabawa dla całej rodziny lub paczki przyjaciół. Można się przy niej rozerwać, zrelaksować, a rozgrywka nigdy się nie nudzi. Gwarantuje wiele emocji i pozwala lepiej poznać innych grających, ponieważ muszą oni udzielić odpowiedzi na same pytania. Rozgrywka nie zajmuje zbyt wiele czasu, można więc po tę grę sięgnąć wieczorem, by przed snem móc się jeszcze trochę pośmiać. Polecam – szczególnie, że ma ona różne wersje i każdy na pewno znajdzie coś dla siebie z tej serii.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo