26-piętrowy domek na drzewie

Inne tytuły:
26-piętrowy domek na drzewie T. 2
26-storey treehouse
Autor:
Andy Griffiths
Ilustracje:
Terry Denton
Tłumacz:
Maciejka Mazan
Wydawca:
Nasza Księgarnia (2016)
ISBN:
978-83-10-12851-5
Autotagi:
beletrystyka
druk
książki
powieści
proza
Źródło opisu: Krośnieńska Biblioteka Publiczna - Katalog główny
Więcej informacji...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Andy jest pisarzem i pisze książki, a jego przyjaciel Terry je ilustruje. Obaj mieszkają w domku na drzewie. Ale to nie jest byle jaki domek! Ma 26 pięter – wcześniej miał 13 pięter, ale został rozbudowany. Jest tu m.in. lodowisko z pingwinami jeżdżącymi na łyżwach, komora antygrawitacyjna, pokój z maszyną do tatuowania czy labirynt, z którego nikt nie wyszedł żywy. Andy zaczyna opowiadać czytelnikom o tym, jak poznał Terry’ego, ale ten przybiega ze smutną nowiną. Rekiny zjadły mu bokserki, które zamierzał wyprać, i się rozchorowały. Teraz może im pomóc tylko Jill. • 26-piętrowy domek na drzewie to książka autorstwa Andy’ego Griffithsa. Jego przyjaciel Terry Denton wykonał do niej ilustracje. Tak naprawdę to one są najważniejszą częścią książki, bo jest ich zdecydowanie więcej niż tekstu. • Treść opowiada kilka historii. Jedną z nich jest ta dotycząca tego, jak poznali się przyjaciele i jakie przygody przeżyli, nim trafili do domku na drzewie. Poza tym czytelnik dowiaduje się, że bohaterowie wspólnie piszą książkę – a wiemy o tym nie tylko dlatego, że co jakiś czas nam o tym przypominają i zwracają się do nas, świadomi naszej obecności jako czytelników, lecz także dlatego, że dzwoni do nich wydawca i pospiesza ich w pracy. Mamy też przygodę z ratowaniem chorych rekinów, a nawet piracki wątek. • Najważniejsze, jak wspomniałam wcześniej, są jednak rysunki. Książka wygląda raczej jak komiks. Co prawda nie mamy tu dymków dialogowych, lecz to obrazki zajmują całe strony i opowiadają nam historię chłopców. Do nich dopiero dołożono tekst. Jest go niewiele na stronach, a całość – wraz z ilustracjami – uzupełnia się i świetnie komponuje. • Muszę przyznać, że historia w 26-piętrowym domku na drzewie jest urzekająca. Wiele w niej przygód, czasem absurdalnych, ale też zabawnych i pokazujących ważne wartości jak przyjaźń, lojalność, zaufanie. Mimo że jest to druga część serii, poprzedni był bowiem 13-piętrowy domek, nie da się tego odczuć w lekturze. Czasem zaczynając jakąś książkę, która nie jest pierwszym tomem serii, nie można się wciągnąć w wykreowany świat, a tu nie ma tego problemu. • Jeśli wasze dzieci nie chcą czytać, bo twierdzą, że to nudne, podsuńcie im 26-piętrowy domek na drzewie. To trochę oszukana lektura, bo w większości składająca się z ilustracji, ale naprawdę przyjemna. Świetnie się to czyta, jest zabawna, pomysłowa i wciągająca. Zresztą, sprawdźcie sami!
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:26-piętrowy domek na drzewie T. 2 26-storey treehouse Dwudziestosześciopiętrowy domek na drzewie
Autor:Andy Griffiths
Ilustracje:Terry Denton
Tłumacz:Maciejka Mazan
Wydawca:Nasza Księgarnia (2016)
ISBN:978-83-10-12851-5
Autotagi:beletrystyka druk epika książki literatura literatura piękna powieści proza
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo