Marianna

Autor:
Magdalena Wala
Wydawcy:
Czwarta Strona - Grupa Wydawnictwa Poznańskiego (2016-2018)
IBUK Libra (2016)
Legimi (2016)
Wydawnictwo Poznańskie
Wydane w seriach:
Damy i Buntowniczki
ISBN:
978-83-7976-443-3, 978-83-7976-444-0
978-83-7974-443-3
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
4.0 (10 głosów)

Co zrobić, gdy grają werble, młoda krew wre, a zapaleńcy gotują się do walki? Podczas gdy wszystkie zwyczajne kobiety przygotowywały swoich mężów i synów do powstania listopadowego, Marianna, nadzwyczaj charyzmatyczna i odważna, postanowiła, że zamieni koronki na mundur i sama wyruszy na bitwę. Nie było takiej siły, która mogłaby zatrzymać młodą dziewczynę. Gdy jednak bój nic nie dał, a rodzinie grozi konfiskata dóbr czy nawet przyśpieszony wyjazd na Sybir, trzeba poświęcić się po raz kolejny. Marianna nie ma wyboru - jak najszybciej musi wyjść za mąż. Upatrzony kandydat w zasadzie ma wszystko - jest bogaty, młody, utytułowany i - co najważniejsze - rozpaczliwie poszukuje żony. No właśnie... Niezbyt piękne, aby było prawdziwe? Przed młodą dziewczyną wiele wyzwań. Będzie musiała odnaleźć się w świecie salonowych spisków i nie ulec grze pozorów... XIX-wieczny świat intryg i baśniowej miłości.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Ciekawa powieść napisana pięknym językiem, akcja wciąga i zachęca do czytania.
  • Magdalena Wala - cykl :DAMY I BUNTOWNICZKI • cz. i - MARIANNA • cz. II - ROZALIA • cz. III - NATALIA • Cykl ten opowiada o siostrach Mariannie i Rozalii Pawłowskich oraz o ich bratowej Natalii • Pierwsza z nich, młoda nietuzinkowa osóbka, którą razi naiwność rówieśniczek, na wieść o wybuchu powstania listopadowego, w męskim przebraniu, wstępuje w szeregi armii powstańczej. Rozbicie oddziału powoduje jej powrót do domu i w obawie o skandal towarzyski na "rozkaz" ojca poślubia obcego sobie człowieka. • Czy jako , już nie Marianna, ale hrabina Michałowa Sierawska będzie szczęśliwą istotą? • Młodsza panna Pawłowska Rozalia marzy o działalności konspiracyjnej i w tajemnicy czyta zabronione mickiewiczowskie "Dziady". Na wieść o tym, że ma zostać żoną podstarzałego Moskala i w dodatku szantażysty Dymitra Wrońskiego, z pomocą matki i Marianny opuszcza rodzinny majątek, by zostać damą do towarzystwa w rodzinie Mierzejewskich w Galicji. • Rozalia wkracza w nowy etap swego życia, który zaskoczy ją i niezwykłymi wydarzeniami, i tajemniczym otoczeniem majątku w Czarnowcu. • Bohaterka cz. III - Natalia - to dziewczyna o pięknym wnętrzu lecz niezbyt urodziwa, porzucona już przez dwóch narzeczonych, co szczególnie wyszydza jej macocha, tylko o kilka lat od niej starsza. Natalia wraz z rodziną wyjeżdża do Krakowa na karnawał i tam, tę zahukaną, nieśmiałą, pełną kompleksów dziewczynę, gotową nawet spędzić resztę życia w klasztorze, odkrywa Szymon Pawłowski. To on spowoduje, że ta niedoceniająca siebie dziewczyna, przemieni się w radosną istotę. • POLECAM ten romansowo - historyczny cykl powieściowy o ciekawej fabule i konstrukcji bohaterów, cykl o miłości, obowiązku wobec ojczyzny i rodziny. Są to też powieści o polskich dworach w XIX wieku, o kobietach dla których słowa: wolność, honor, ojczyzna, rodzina miały duże znaczenie. Ciekawe są też wątki opisujące codzienne życie, prowadzenie domu, ubiór, bale, tańce i piosenki śpiewane we dworach i na wsi.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
foo