Historia bez cenzury

Autor:
Wojciech Drewniak
Wydawcy:
HBC (2017-2022)
Wydawnictwo Znak - Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2014-2019)
HBC - SIW Znak (2016-2017)
ISBN:
978-83-240-3452-9, 978-83-240-4196-1
978-83-240-8526-2
Autotagi:
biografie
druk
książki
publikacje popularnonaukowe
4.4 (5 głosów)

Książka zawiera treści nieodpowiednie dla dzieci oraz kontrowersyjne skróty myślowe. Jeśli jest to dla Ciebie poważny problem, zrezygnuj z dalszego oglądania chociaż pewnie będziesz żałować. Po co ta książka, skoro wszystko jest w internetowym programie? Tak się składa, że nie wszystko. Nie da się w piętnastominutowym odcinku opowiedzieć o jakimś władcy od początku do końca. Wiele ciekawych i ważnych rzeczy musimy sobie darować. W tej książce dostajecie Historię Bez Cenzury w wersji full wypas. Nie było żadnych ograniczeń długości tekstu. Mogłem pisać do momentu, aż poczułem: OK, Wojtas, to chyba wszystko. [Wojtek Drewniak].
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • HBC wymiata :)
  • Wojtka Drewniaka uwielbiam po całości! Już od paru lat śledzę kanał "Historia Bez Cenzury" i z każdym odcinkiem dowiaduję się nowych rzeczy przy niep­owst­rzym­ywan­ych rechotach śmiechu. Wojciech ma talent do przekazywania wiedzy. Oczywiście - jest ona skondensowana, bo ciężko przedstawić historię jakiegoś wydarzenia od A do ZET w kilkunastu minutach. Wydaje mi się, że tym, co jest w nim fenomenalne jest to, że potrafi on zainteresować swoich odbiorców do tego, żeby pogłębiali swoją wiedzę. • Jeszcze przed otwarciem książki wiedziałam, że będzie świetna. Że będzie napisana lekkim językiem i wypełniona żartami. Wojtek prezentuje nam sylwetki kilku polskich władców (z jednych dumnymi być możemy, z drugich - nie za bardzo). Obok królów pojawia się postać Piłsudskiego. Dlaczego? Aaaa - to już trzeba przeczytać samemu! • Polecam tę książkę każdemu. Serio. Jeżeli nie lubicie historii i zawsze Was nudziła to sięgnijcie po tę pozycję, bo dowiecie się naprawdę super ciekawych rzeczy bez niepotrzebnego zalewu dat (jak pisze sam Wojtas - nie daty są istotne a to, czemu było tak, a nie inaczej!) i nazwisk. Dostajecie skondensowaną wiedzę wypełnioną ciekawostkami, którymi serio możecie potem chwalić się przy piwie ze znajomymi, o! Albo przy winie Tokaj - wiecie, że był to ulubiony trunek Batorego? No, teraz już wiecie!
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo