Długo i szczęśliwie

Tytuł oryginalny:
Last after ever
Autor:
Soman Chainani
Ilustracje:
Iacopo Bruno
Tłumacz:
Małgorzata Kaczarowska
Wydawca:
Wydawnictwo Jaguar (2015-2016)
Wydane w seriach:
Akademia Dobra i Zła
School for Good and Evil
ISBN:
978-83-7686-320-7, 978-83-7686-441-9
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
5.0 (2 głosy)

- Dlaczego tak bardzo mnie pragniesz? - zachrypiała. Popatrzył na nią, a jego zaciśnięte szczęki rozluźniły się, wargi lekko się rozchyliły. Sofia pomyślała, że w tym momencie wygląda tak, jak wyglądał Tedros, gdy się nie pilnował - jak zagubiony chłopiec udający dorosłego. - Ponieważ dawno, dawno temu byłem taki jak ty - powiedział cicho. Zamrugał szybko, pozwalając, by ogarnęły go wspomnienia. - Starałem się kochać mojego brata. Starałem się uciec od przeznaczenia. Myślałem nawet, że znalazłem... - Urwał. - Ale to wszystko prowadziło tylko do kolejnego bólu... kolejnego Zła. Tak samo jak każda twoja próba znalezienia miłości. Twoja matka, twój ojciec, twoja przyjaciółka, twój książę... Im bardziej ścigasz światło, tym więcej ciemności znajdujesz. A jednak wciąż wątpisz, czy twoje miejsce jest po stronie Zła. Sofia zesztywniała, gdy delikatnie uniósł jej podbródek. - Przez tysiące lat Dobro pouczało nas, czym jest miłość. Ty i ja próbowaliśmy kochać w taki właśnie sposób, ale znaleźliśmy tylko cierpienie.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Wspaniały finał kultowej już trylogii „Akademia Dobra i Zła”, której autorem jest amerykański pisarz, Soman Chainani. Powieść o Sofii i Agacie jest jego debiutem literackim, zdecydowanie godnym pochwały. Fabuła książek, a także sam styl, oryginalny pomysł, ale też wątki psychologiczne – to wszystko tworzy wspaniałą trylogię fantasy. Chainani wymyślił, aby połączyć ‘nasz’ świat ze światem baśni, i trzeba przyznać, że wyszło mu to wręcz genialnie. • „Długo i szczęśliwie” jest trzecią, i niestety już ostatnią częścią serii. Zdecydowanie godne polecenia fanom „Akademii”. Nie zawiedziecie się! :)
    +2 pouczająca
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
foo