Papież, który uwierzył:

jak Karol Wojtyła przekonał Kościół do kultu Bożego Miłosierdzia

Autor:
Ewa K. Czaczkowska
Wydawca:
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2016)
ISBN:
978-83-240-4087-2, 83-240-4087-2
Autotagi:
druk
5.0

Choć trudno w to uwierzyć, jeszcze 50 lat temu Stolica Apostolska sprzeciwiała się kultowi propagowanemu przez autorkę Dzienniczka. Większość polskich biskupów prosiła o jego wyciszenie. Z niektórych kościołów usuwano wizerunki Jezusa Miłosiernego. O tym, że Faustyna została wyniesiona na ołtarze, a jej przesłanie mogło trafić do serc milionów wiernych na całym świecie, w ogromnej mierze zadecydowały nieustępliwe działania Karola Wojtyły. Autorka odsłania watykańskie kulisy, przedstawiając nieznane fakty dotyczące zaangażowania Wojtyły na rzecz kultu Bożego Miłosierdzia. Dociera do jego korespondencji z Watykanem z czasów, gdy był krakowskim metropolitą. Przybliża znaczenie pojęcia miłosierdzia w papieskim nauczaniu. Przedstawia opowieść o niezwykłym duchowym porozumieniu dwojga polskich świętych – mistyczki i papieża – połączonych wiarą w Boże Miłosierdzie.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • [Link] • Książka mówiła o tym jak miłosierdzie rozprzestrzeniło się na cały świat. Dzięki różnym osobą, jedną z nich był Jan Paweł II-papież Polak, ks. Michał Sopoćko-spowiednik najważniejszej z osób związanych z Miłosierdziem Bożym, czyli z św. Faustyną Kowalską. • Jednak najwięcej jest o tym jak Karol Wojtyła przekonał Kościół do kultu Bożego Miłosierdzia (w sumie taki jest podtytuł). • Wiemy, że Stolica Apostolska sprzeciwiała się temu kultowi. Nawet polscy biskupi prosili • o wyciszenie sprawy. Z kościołów zostawały usunięte obrazy Jezusa Miłosiernego, przestają być sprawowane, nikt nie chce wprowadzić święta Bożego Miłosierdzia, aż do chwili kiedy na papieża zostaje wybrany Jan Paweł II. W książce dowiadujemy się, że już jako biskup starał się o zniesienie notyfikacji zakazującej szerzenia tego kultu oraz beatyfikację siostry Faustyny. • Książka jest napisana w fajny sposób. Urozmaicona zdjęciami pokazuje nam jaką trudną drogę przeszedł kult, jak długo musiał o sobie przypominać. poświęcenie osób dzięki którym dziś mamy • w święto, modlitwy i dzięki którym na świecie jest niesamowicie dużo ludzi którzy wysławiają Miłosierdzie Boga.Książka trawiła do mnie dzięki tacie, który kupił ją specjalnie dla mnie.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo