Na krawędzi widelca:

spowiedź bulimiczki

Autor:
Natalia Krzesłowska
Wydawcy:
Novae Res-Wydawnictwo Innowacyjne (2015)
Novae Res - Wydawnictwo Innowacyjne W. Gustowski K. Szymoński
ISBN:
978-83-7942-823-6
Autotagi:
druk
książki
literatura faktu, eseje, publicystyka
5.0

"Nie jestem ekspertką w dziedzinie psychologii, psychiatrii czy dietetyki, ale jedną z wielu osób zmagających się z zaburzeniami odżywiania. Jestem kobietą, która nie potrafiła zaakceptować pustki i beznadziejności, jakimi wypełniły mnie bulimia z depresją. Jestem kobietą, która po bardzo burzliwym wkroczeniu w dorosłość, znalazła w sobie wystarczająco dużo siły i determinacji, by swoje życie zmienić na lepsze i wygrać walkę z chorobą." Natalia Krzesłowska - Depresja, anoreksja, bulimia, okaleczanie się to problemy, z którymi spotykamy się coraz częściej. Walka z nimi jest trudna, bo wymaga emocjonalnej dojrzałości. Książka Natalii Krzesłowskiej to zapis zmagań autorki z tymi przypadłościami. Historia wzrusza swoją szczerością. Znajdziemy w niej opis etapów rozwijającej się choroby, walki o uwolnienie się, a przede wszystkim nadzieję.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Książka, która niesie nadzieje. • Fabuła: Jest to książka auto­biog­rafi­czna­ zatem główna bohaterka i autorka to jedna osoba. Natalia była szczęśliwym i kochanym dzieckiem. Pewnego dnia jej życie się zmienia. Zaczyna obsesyjnie się odchudzać w wyniku czego popada w anoreksje. Przez wiele lat zmagała się z tą chorobą oraz towarzyszącą jej depresją. Gdy autorka myśli, że jej problemy się skończyły do jej życia wkrada się bulimia. Wszystko to sprawia, że ciężko bohaterce funkcjonować w życiu codziennym. Kobieta próbuje na własną ręke odnaleść swą traume z dzieciństwa. Według psychologów to właśnie traumy są źródłem zaburzeń odżywiania. Natalia jednak wie, że jej rodzina zawsze była dla niej dobra. Kochała ją ponad wszystko ze wzajemnością. Czy uda jej się odnaleść źródło problemów? Autorka podejmuje się trudnego zadania. Samodzielnie stara się sobie pomóc. Jej jedynym pomocnikiem są książki. Bulimia jest trudnym przeciwnikiem jednak Natalia również staje się silnym rywalem. • Moja opinia: Podziwiam autorkę za niezwykłą szczerość. Nie ukrywa się z niczym. Krzesłowska zdradza czytelnikowi wszystkie, nawet najbardziej przerażające myśli. Książka nie jest do końca chronologiczna. Opisana jest konkretnymi etapami w życiu np. bulimia, depresja. Na początku troche mi to przeszkadzało. Jednak poznając coraz lepiej tę historie było mi to obojętne. W książce odnajdą się nie tylko osoby z zaburzeniami odżywiania ale również osoby chore na depresje, ich rodziny czy osoby chcące same sobie pomóc. Jednak nie jest to poradnik! Autorka nie jest psychologiem. Opisuje tylko swoją historie! Niesamowity jest fakt, że bohaterka postanowiła podjąć się terapi bez terapauty. Wiem, że praca z terapeutą jest bardzo trudna. Gdy walczy się samemu staje się to jeszcze cięższe. • Język, którym napisano "Na krawędzi widelca" jest przystępny więc książke czyta się lekko mimo, że porusza bardzo ciężki temat. Lekture urozmaicają przejmujące wiersze oraz rysunki, których autorką jest również Natalia Krzesłowska. • Tytuł ten jest dowodem na niezwykłą siłe człowieka. Dowodem na to, że coś co dla dorosłego nie jest problemem, dla dziecka może być "końcem świata". Książka jest też piękny dowodem na poszukiwanie siebie aby żyć własnym życiem, a nie wykreowanym przez innych. • Chciałabym na końcu pogratulować autorce niezwykłej siły oraz umiejętności opisania tego co ją spotkało. • Moja ocena: ****** • Skala ocen: * nie polecam ** nie moja bajka *** daje radę **** dobra ***** bardzo dobra ****** lotta poleca • www.lottaczyta.blox.pl
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo