Podróżnik WC

Autor:
Wojciech Cejrowski
Wyd. w latach:
1997 - 2050
Wydane w seriach:
Biblioteka Poznaj Świat
Poznaj Świat
Boso
Poznaj Świat - Bernardinum
Autotagi:
druk
książki
Więcej informacji...
4.4 (18 głosów)

To drugie wydanie niewielkiego zbioru opowieści o przygodach Autora w Ameryce, który po raz pierwszy został opublikowany w 1997 roku, następnie stał się bestsellerem, a potem... zniknął. Zniknął dlatego, że Wojciech Cejrowski nie chciał go wznawiać. Uważał, że jest to dziełko nieporadne, że zbyt dużo w nim bufonady. Wreszcie jednak dał się namówić i tak powstał „Podróżnik WC. Wydanie II poprawione”. To wciąż tamte niezwykłe przygody, to wciąż egzotyczny świat, dopiero odkrywany przez młodego podróżnika i opisywany z młodzieńczym entuzjazmem i humorem. Tamta książka została jednak wzbogacona o kilka nowych opowieści i ciekawe zdjęcia, a Autor poprawił nieco styl. I dzięki temu czyta się ją jeszcze lepiej.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Czyta się świetnie.Cejrowskiego można nie lubić,ale gawędziarzem dobrym jest!
  • Książka dobra. Trzeba mieć na uwadze, że napisana wiele lat temu, więc nie ma co porównywać z późniejszymi i dojrzalszymi Cejrowskiego. Odpowiada na pytania, jak podróżować bez pieniędzy, jakie elementy obcego języka opanować przed podróżą i co z sobą zabrać. Opowiada o podróżach no-inclusive i o tym, ile wnoszą w nasze życie i jak wiele można się dzięki nim naiczyć - o sobie, o innych, o świecie.
  • Sięgnęłam po książkę z czystej ciekawości i od razu mnie wciągnęła. Wojciech Cejrowski jest specyficzną osobą i albo się go lubi albo nie, ale książkę polecam każdemu, bo jest zabawna i ciekawa.
  • I właśnie o to mi chodzi w książkach podróżniczych: • - Ciekawostki, o których wcześniej nie miało się pojęcia • - Szczerość do bólu • - Poczucie humoru • - Piękne zdjęcia • - Brak wyimaginowanych przygód • - Refleksje i dygresje autora • - Nutka ironii • I przede wszystkim w tekście idzie " wyczuć" miłość i pasję podróżowania:)
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:wydanie II poprawione
Autor:Wojciech Cejrowski
Wydawcy:Wydawnictwo Bernardinum (2006-2050) Wydawnictwo Bernardium Sp. z o. o (2015) Poznaj Świat (2011) Poznaj Świat Bernardinum (2010) Zysk i Spółka (2010) Wojciech Cejrowski (1997)
Serie wydawnicze:Biblioteka Poznaj Świat Poznaj Świat Boso Poznaj Świat - Bernardinum
ISBN:8373800840 83-908432-0-X 978-83-7380-900-0 978-83-7380-950-5 978-83-7823-607-8 83-7380-900-0 978-83-7080-900-0 978-83-7506-900-0
Autotagi:Ameryka Południowa dokumenty elektroniczne druk elementy biograficzne fotografie ikonografia Indianie książki literatura literatura faktu, eseje, publicystyka zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 39 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
Czy polskie baśnie i legendy mogą okazać się rywalami zagranicznych powieści fantasy dla młodzieży? Autorki Mysiej Wieży odpowiadają gromkie TAK! i przedstawiają nam słowiańską mitologię we współczesnym wydaniu. Tajemnice przeszłości będzie odkrywała para polskich jedenastolatków, raczej niechętnie spędzająca wakacje na Kujawach. • Igor po raz kolejny musi jechać z ojcem archeologiem na wykopaliska. Niestety nie te fascynujące w egzotycznych krajach, a zwykłe i nudne w okolicach Kruszwicy nad jeziorem Gopło. Spotyka tam Hankę, która mocno przeżywa wyrzucenie z drużyny piłkarskiej. Parę nastolatków więcej dzieli niż łączy. Rozmowa się nie klei, nie mają wspólnych zainteresowań. Wszystko to zmienia się, gdy w tajemniczym tunelu spotykają gadającego gryzonia. Każdy chyba słyszał o królu Popielu, którego zjadły myszy. Ale jak to tak naprawdę było z tym złym królem, czarownicami i dzielnymi wojownikami z rodu Myszków? Słowiański folklor pozwala na świetną zabawę ze znanymi nam postaciami z opowieści babć i legend. My przecież też mamy sławnego czarodzieja, nietypowych wróżbitów, a nawet przekupne Licho. Gdy nastolatkom przyjdzie stawić czoło pradawnym mocom, na ich drodze staną nie tylko magiczne istoty, ale również uciążliwe rodzeństwo, nadopiekuńczy rodzice i tabun studentów archeologii. Co może pójść nie tak? • Mysia wieża momentami bawi, czasem uczy, a na pewno daje wiele frajdy. Fantastycznie jest przeżyć przygodę z polskimi bohaterami. Przy­zwyc­zail­iśmy­ się już, że młodzież czyta zagraniczne książki. Tu jednak spotykamy godnego rywala dla Percy’ego Jacksona czy Harry’ego Pottera. Ja z niec­ierp­liwo­ścią­ czekam na kolejne tomy serii, bo przecież Dzieci Dwóch Światów jest więcej… • Joanna Pękala • Biblioteka Kraków
foo