Podróżnik WC

Inne tytuły:
wydanie II poprawione
Autor:
Wojciech Cejrowski
Wyd. w latach:
1997 - 2050
Autotagi:
druk
książki
Więcej informacji...
4.4 (22 głosy)

Wojciech Cejrowski – polski pisarz przedsiębiorca zamieszkały w Arizonie, antropolog, badacz plemion pierwotnych, autor filmów dokumentalnych z serii „Boso…”. Kto go nie zna – ten coś przegapił. Jego książki są wybitne – opowiada pięknie, ciekawie i bardzo wesoło. Ponad milion sprzedanych egzemplarzy. Oto pierwsza podróżnicza książka Wojciecha Cejrowskiego. Wydaliśmy ją w roku 1997 i została bestsellerem. Chcieliśmy ją potem wznowić, ale WC się nie zgadzał. Twierdził, że jest źle napisana, bo wtedy nie umiał jeszcze dobrze pisać. W końcu udało się go przekonać, by w takim razie poprawił i rozbudował tekst. I oto nowe wydanie – poprawione, uzupełnione, rozbudowane. Już wtedy czytało się dobrze, teraz czyta się jeszcze lepiej. Wydawca Przez kilkanaście lat „Podróżnik WC” dostępne były wyłącznie na aukcjach internetowych, gdzie sprzedawano je po kilkaset złotych za sztukę. To zdecydowanie za dużo. To lichwa! I to mnie zaczęło boleć. Ale jednocześnie wstydziłem się robić dodruki, bo dziś już większości tamtych historii w ogóle bym nie opowiedział! Są krępujące. I może to jest prawdziwa wartość tej książki – opowieści krępujące autora.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • I właśnie o to mi chodzi w książkach podróżniczych: • - Ciekawostki, o których wcześniej nie miało się pojęcia • - Szczerość do bólu • - Poczucie humoru • - Piękne zdjęcia • - Brak wyimaginowanych przygód • - Refleksje i dygresje autora • - Nutka ironii • I przede wszystkim w tekście idzie " wyczuć" miłość i pasję podróżowania:)
  • Troszeczkę się zawiodłem po tej książce. Zmylił mnie jej tytuł. Podróż w pełnym tego słowa znaczeniu to dopiero kilka ostatnich rozdziałów ( świetnie napisanych, muszę przyznać), pozostałe to zlepek pojedynczych opowieści sytuacyjnych z różnych miejsc. Krótkich, wywołujących często uśmiech na twarzy ale raczej nie powiązanych za sobą. To wszystko przeplatane denerwującymi wstawkami polityczno - religijnymi (czasem bez związku z podróżą i tematyką książki). Raziła mnie również bijąca z tekstu (szczególnie na jej początku) wyższość autora nad całą resztą świata i chwalipięctwo. Nie wiem czy te wstawki były już w pierwszym wydaniu, ale drugiemu na pewno nie pomogły. • Z trzech do tej pory wydanych książek tego autora, tę uważam za najsłabszą. Zaletą jest jej niewielka objętość, ładne fotografie i to, że da się ją przeczytać (pochłonąć) w ciągu jednego dnia. No i interesujący styl pisania autora o swoich podróżach.
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:wydanie II poprawione
Autor:Wojciech Cejrowski
Wydawcy:Wydawnictwo Bernardinum (2005-2050) Bernandinum (2010-2017) Poznaj Świat (2010-2011) Poznaj Świat Bernardinum (2010) Zysk i Spółka (2010) W. Cejrowski (1997)
Serie wydawnicze:Biblioteka Poznaj Świat Poznaj Świat Boso Poznaj Świat - Bernardinum Seria z tukanem Boso przez świat Wojciech Cejrowski Boso
ISBN:83-7380-084-0 83-908432-0-X 978-83-7380-900-0 978-83-7380-950-5 978-83-7823-607-8 978-83-8127-897-3 83-7380-900-0 978-83-7080-900-0 978-83-7381-900-0 978-83-7506-900-0
Autotagi:Ameryka Południowa Ameryka Środkowa dokumenty elektroniczne druk elementy biograficzne epika fotografie ikonografia Indianie książki literatura literatura faktu, eseje, publicystyka literatura piękna literatura stosowana proza publikacje popularnonaukowe reprodukcje zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 61 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo