Córka rabina:

o seksie, narkotykach i ortodoksyjnych Żydach opowieść prawdziwa

Tytuł oryginalny:
Rabbi's daughter
the true story of sex, drugs and orthodoxy,
Autor:
Reva Mann
Tłumacz:
Maciej Świerkocki
Wydawca:
Wydawnictwo Cyklady Zbigniew Garwadzki (2010)
ISBN:
978-83-60279-44-1
Autotagi:
druk
elementy biograficzne
powieści
Źródło opisu: Gminna Biblioteka Publiczna w Janowie - Ksiegozbiór
5.0
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Zawsze ciekawi nas to, co nieznane, tajemnicze i niedostępne. Taki dla większości z nas jest świat Żydów, szczególnie tych ortodoksyjnych. Jakich rytuałów muszą przestrzegać? Co to znaczy, że coś jest koszerne? Po co idzie się do mykwy? Jak wyglądają zwyczaje ślubne? Jak traktują swoje żony? Na te i wiele innych pytań odpowiada w swojej książce „Córka rabina” Reva Mann. Bohaterka, wnuczka naczelnego rabina Izraela, buntuje się przeciwko religijnemu wychowaniu oraz idącymi za tym ograniczeniami. Wpada w wir zabawy, narkotyków, przygodnego seksu. Robi wszystko, by uciec jak najdalej od rodziny i domu. Ale po pewnym czasie Reva zaczyna odczuwać w swoim życiu pustkę. Postanawia nawrócić się i zaczyna naukę w szkole dla pobożnych kobiet w Jerozolimie. Jej życie odwraca się o 180 stopni. Podporządkowane jest teraz przestrzeganiu wszystkich praw i nakazów religijnych. Reva wychodzi też za mąż, rodzi dzieci. Dzięki temu przybliża czytelnikowi to, co normalnie ukryte przed obcymi oczami, czyli cały szereg rytuałów związanych z zakładaniem rodziny. Ale czy to wszystko przynosi Revie szczęście, którego szukała? Musicie przekonać się sami. am
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo