Strategia antylop

Tytuł oryginalny:
Stratégie des antilopes
Autor:
Jean Hatzfeld
Tłumacz:
Jacek Giszczak
Wstęp:
Olga Stanisławska
Przedmowa:
Olga Stanisławska
Wydawca:
Wydawnictwo Czarne (2009)
Wydane w seriach:
Reportaż
Reportaż - Wydawnictwo Czarne
ISBN:
978-83-7536-080-6
Autotagi:
druk
książki
sprawozdania
4.6 (5 głosów)
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Niezbyt chętnie przywoływane wspomnienia uczestników rzezi (zabójców i ocalonych) w Rwandzie w 1994 r. Lektura warta zastanowienia - jakie mogą być skutki propagandy, fanatyzmu itp rzeczy. Porażające.
  • Ta książka poraża. Poraża okrucieństwem człowieka wobec człowieka. "Strategia Aantylop" J. Hatzfelda to opowieść o konflikcie i krwawiej rzeźni jakie miały miejsce w Rwandzie pomiędzy plemionami Tutsi i Hutu. Autor udziela głosu zabójcom i ich ofiarom, odsłaniając przed czytelnikiem świat pełen niewyobrażalnego okrucieństwa oprawców oraz bólu, przerażenia i milczenia ocalałych. • Codzienne życie obu plemion pogrążonych w konflikcie. Dla Tutsi to walka o przetrwanie, ukrywanie się w buszu i bagnach, konających z dala od bliskich. Dla Hutu każdy dzień to dzień "polowań" z maczetą, nie, nie na zwierzynę , a na Tutsi...każda ścięta maczetą głowa to powód do dumy i przechwałek... • Ofiarami ludobójczej walki na oczach całego świata padło, według szacunków, od 800 000 do 1 071 000 ludzi w ciągu 100 dni konfliktu... Tej książki nie da się zapomnieć. • Wojciech Tochman tak skomentował tę książkę: " Książka Hatzfelda boli jak otwarta rana. Bo o otwartej ranie opowiada. Bądźcie świadkami niew­yobr­ażal­nego­ cierpienia zadanego ludziom przez ludzi. Ono się wydarzyło naprawdę. Czytajcie Strategię antylop. Nie bójcie się. Ta książka poraża, ale nie zabija." tt
  • Mocna lektura
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo