Dom Kalifa:

rok w Casablance

Tytuł oryginalny:
Caliph's house
a year in Casablanca,
Autor:
Tahir Shah
Tłumacz:
Małgorzata Glasenapp
Wydawca:
Wydawnictwo Literackie (2011)
ISBN:
978-83-08-04780-4
Autotagi:
druk
powieści
Źródło opisu: Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu im. Emanuela Smołki - Katalog centralny
4.2 (6 głosów)

Ogrody kuszące zapachem, gaj pomarańczowy, ukryte dziedzińce, stary dom, zwariowani dozorcy i kapryśne duchy - dżinny. Kto spojrzy w ich oczy, zajrzy w głąb własnej duszy... Witajcie w Domu Kalifa! Mieszkający w Anglii Tahir marzy, by wraz z rodziną osiedlić się w Maroku. Po wielu miesiącach poszukiwań w końcu znajduje odpowiednie miejsce, zwane Domem Kalifa. Wymaga ono jednak gruntownego remontu, który będzie nie tylko wyzwaniem, ale też wielką przygodą. Realizacja marzeń stanie się jednocześnie nauką cierpliwości i sprytu, pokaże Tahirowi, co się dzieje, gdy postanawiamy wziąć życie we własne ręce i przestajemy bać się zmian. Podróż do Maroka okaże się dla Tahira, przybysza z Zachodu, zderzeniem z inną kulturą, pełną niespodzianek i nie znanych dla Europejczyka zasad. A z początku egzotyczna Casablanka - domem.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Bardzo dobra książka z humorem i przemyśleniami opartymi na autentycznych przeżyciach autora. Opis kraju, którego kultura diametralnie różnie się od naszej. Nie wiem, która kolejność jest wskazana ale polecam wizytę w Maroku, przeczytanie książki i jeżeli ktoś będzie czuł niedosyt, może uzupełnić obraz o filmy zamieszczone na youtube przez samego autora o Domu Kalifa i Casablance.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
Dzieci Dwóch Światów powracają w kolejnej książce pełnej przygód. Tym razem Agnieszka Fulińska i Aleksandra Klęczar zapraszają nas na ferie w malowniczym Zakopanem. Z pomocą guślarki Lilianny oraz babci jednej z bohaterek mistrz Twardowski organizuje obóz dla magicznej młodzieży. Co może pójść nie tak w samym sercu zimowego Zakopanego? • Zacznijmy od tego, że – jak donosi jego wierny Kogut – mistrz Twardowski zniknął, a w sprawę jego zaginięcia zamieszany jest pewien Lis… Do tego Hanka i Igor wciąż nie uporządkowali sobie wydarzeń z wakacji, kiedy to stawili czoła Popielowi i jego żonie wiedźmie. Tajemnice, które wtedy poznali, mają ogromny wpływ na ich życie. Na obozie mistrza Twardowskiego mieli nauczyć się więcej o swoich zdolnościach. Najtrudniejsze okazuje się jednak zaufanie nowym znajomym: Prosperowi i Julce, którzy przybyli na magiczny obóz oraz poznanemu na stoku Giuseppe. A przecież każdy ma do odegrania swoją rolę w ratowaniu magii. Bohaterom przyjdzie zmierzyć się z tatrzańskimi legendami, guślarskimi przepowiedniami, płynącymi z telefonów komórkowych, góralską gwarą i pewnym kamiennym stworkiem, który z daleka wyczuwa czarną magię. Czy uda im się odnaleźć zaginionego czarodzieja? • Śpiący Rycerze to druga część młodzieżowego cyklu, który z powodzeniem mogą czytać również starsi czytelnicy. Grupa nastolatków, których spotykamy w tej książce, musi współpracować ze sobą, choć więcej ich dzieli, niż łączy. Są dzięki temu bardzo autentyczni i pozwalają się nam dobrze wczuć się w spotykające ich przygody. Poznamy tu wiele ciekawostek historycznych, ale przede wszystkim książka ta – jak i jej wcześniejszy tom – przybliży nam słowiańskie legendy, które mają wiele do zaoferowania miłośnikom fantastyki. Z Dziećmi Dwóch Światów ciężko się rozstać, całe szczęście to nie koniec ich historii. Z niec­ierp­liwo­ścią­ będę czekała na kolejną część pełną słowiańskiej magii. • Biblioteka Kraków • Joanna Pękala
foo