Nie mów nic

Tytuł oryginalny:
Don't say a word
Autor:
Barbara Freethy
Tłumacz:
Anna Pajek
Wydawcy:
Bis (2014)
IBUK Libra (2014)
ISBN:
978-83-7551-334-9, 978-83-7551-416-2
Autotagi:
beletrystyka
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
4.6 (5 głosów)

Julia planuje właśnie ślub, gdy na wystawie słynnego fotografa dostrzega zdjęcie małej dziewczynki przed bramą rosyjskiego sierocińca, dziewczynki, w której rozpoznaje siebie. I choć wydaje jej się to niemożliwe, bo wychowywała się w pełnej rodzinie i nie była adoptowana, ma jednak taki jak tamta dziewczynka wisiorek z łabędziem i starą rosyjską laleczkę. Matka Julii niedawno zmarła, nie może więc nic wyjaśnić, nie żyje także autor zdjęcia. Jedyną osobą, która może pomóc dziewczynie, jest jego syn, Alex. On jednak także ma własną tajemnicę… '
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Powieści Barbary Freethy czyta się szybko i przyjemnie. Fabuła zawsze ciekawa i emocjonująca, akcja wartko płynie, a powstający obraz jest intrygujący i pełen traumatycznych wydarzeń. W swych powieściach autorka łączy różne wątki od kryminalnych, poprzez miłosne do warstwy psychologicznej. Polecam bardzo książki tej autorki. Spotkanie z twórczością tej amerykańskiej pisarki zaczęłam przed laty od cyklu ZATOKA ANIOŁÓW.
  • Nie mów nic musicie koniecznie przeczytać i nastawcie się na świetna lekturę, od której trudno się oderwać. Romans, tajemnice sprzed lat, intrygi a wszystko to podane w sposób lekki a zarazem wciągający. Szybka akcja, fajni bohaterowie, ciekawy romans bez scen łóżkowych...za to dylemat bohaterki- narzeczony czy ten drugi. • A wszystko zaczęło się od zdjęcia dziewczynki przed sierocińcem w Moskwie, która miała na sobie wisiorek taki sam, jak ma ona. Czy to jej zdjęcie sprzed 25 lat. Na pytanie nie może odpowiedzieć je matka, bo właśnie zmarła, pomocy szuka więc u syna fotografa (autora zdjęcia) i wtedy jej życie przewraca się do góry nogami. Razem są śledzeni, ktoś demoluje ich mieszkania, ciągle odkrywają nowe watki i nowe sekrety, przyjaciele okazują się wrogami, a to co uważała za prawdę, okazuje się kłamstwem. • Całkiem inna powieść niż cykl o Zatoce aniołów, ale pod względem emocjonalnym według mnie lepsza.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo