Wojny dziecięce:

macierzyństwo, ojcostwo i waśnie rodzinne

Tytuł oryginalny:
Baby wars
Autorzy:
R. Robin Baker
Elizabeth Oram
Tłumacz:
Tadeusz Chawziuk
Wydawca:
Dom Wydawniczy Rebis (2001)
Wydane w seriach:
Nowe Horyzonty
ISBN:
83-7120-916-9
Autotagi:
druk
książki
podręczniki programowane
proza
rodzina

Rodzina to pole bitwy. Chociaż wydaje nam się, że prowadzimy ciche, spokojne i uporządkowane życie, w naszych domach toczy się nieustająca wojna, której sobie nawet nie uświadamiamy. Wojny dziecięce zwiastują nieuchronny koniec rodziny nuklearnej, ujawniając te konflikty, które istnieją w najszczęśliwszych pozornie rodzinach. W tej książce Robin Baker É autor bestsellerowych Wojen plemników É i Elizabeth Oram łączą najnowsze poglądy na mechanizmy reprodukcji i sukces reprodukcyjny ze swymi niezwykłymi spostrzeżeniami na temat złożonej i ewidentnie perwersyjnej É natury ludzkiego zachowania. Ta kontrowersyjna, a jednocześnie niezwykle przekonująca książka rzuca światło na najciemniejsze strony życia rodzinnego, ujawnia głębokie genetyczne racje tłumaczące jego pozorny brak racjonalności oraz cel, jaki kryje się za jego pozornie destrukcyjnymi popędami.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Zapraszam do posłuchania na YouTube (ok 4 min): • https://www.youtube.com/watch?v=q6bN3u9ZONw • Lub do przeczytania: • https://pandunia.pl/wojny-dzieciece-macierzynstwo-ojcostwo-i-wasnie-rodzinne-recenzja-ksiazki-robin-baker-elizabeth-oram/
  • Niesamowita książka. Zmienia postrzeganie wielu spraw. Jeden rozdział czyta się jak najs­tras­znie­jszy­ horror. Zostaje na długo w pamięci
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Likala
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo