Wzgórze Dzikich Kwiatów

Tytuł oryginalny:
Wildflower Hill
Autor:
Kimberley Freeman
Tłumacz:
Anna Nowak
Wydawca:
Wydawnictwo Nasza Księgarnia (2012)
ISBN:
978-83-10-12102-8, 978831012028
83-10-12102-8, 978-83-10-12202-8
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
4.5 (16 głosów)

Tajemnice rodzinne, zakazana miłość i dwie kobiety pośród zielonych łąk Tasmanii. 1929 r. - Beattie to dziewczyna z charakterem. Gdy przed dziewiętnastymi urodzinami zachodzi w ciążę z żonatym mężczyzną, a potem zostaje samotną matką, nie porzuca swoich marzeń. Aby odbić się od dna, jest gotowa na wiele. Nawet na partię pokera z cynicznym arystokratą. Jeśli Beattie przegra, spędzi noc z dziedzicem. Jeśli wygra, dostanie jego posiadłość Wzgórze Dzikich Kwiatów. 2009 - Emma jest primabaleriną w londyńskim Balecie Królewskim. Gdy nagle zdarza się wypadek, młoda tancerka traci wszystko, co kochała. Zdruzgotana Emma sądzi, że życie nie ma już dla niej niespodzianek, lecz nieoczekiwanie otrzymuje spadek po babce - majątek ziemski na drugim końcu świata. Czy tam odkryje, czego naprawdę pragnie?
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Kimberley Freeman - WZGÓRZE DZIKICH KWIATÓW • Ciągle odkładałam przeczytanie tej książki, sama nie wiem dlaczego, ale kiedy w końcu siadłam z nią w pewne popołudnie, zatrzymał się dla mnie czas. • To piękna opowieść o babce i wnuczce - które przeżywszy "trochę" - muszą zacząć znów wszystko od początku. • Losy babki prowadzą nas od Glasgow 1929 roku do Tasmanii i posiadłości nazwanej właśnie tytułowym wzgórzem, a wnuczki primabaleriny Baletu Królewskiego od Londynu, poprzez Sydney do tasmańskich wzgórz i odziedziczonej, przez lata zapomnianej posiadłości. • Ciekawa konstrukcja narracyjna - losy babci opowiada narrator wszechwiedzący , z którym przeplata się pierwszoosobowa narracja wnuczki. • Dla mnie piękna książka i jeszcze piękniejsze zakończenie.
  • Niesamowicie wciągająca historii dwóch pokoleń - babki i wnuczki. Ogromny niedosyt po zakończeniu lektury i nasuwające się pytania "ale co dalej??" sprawiają, że autorka została jedna z moich ulubionych pisarek.
  • Książka jest przepiękna! • Opowiada historii dwóch kobiet(babci i wnuczki), które dzielą pokolenia, ale łączy jeden dom. Dom, który przyniósł obydwu szczęście...
  • Cudowna, nostalgiczna i momentami wzruszająca książka. Skończyłam ją czytać dosłownie przed chwilą i jeszcze nie ochłonęłam z wrażeń. Czytając śmiałam się czasem i cieszyłam razem z Betty z jej sukcesów a czasem łezka zakręciła mi sie ze wzruszenia, gdy moja główna bohaterka cierpiała z powodu straty bliskich. Choć dopiero co "poznałam" pania Kimberley Freeman to juz podziwiam jej kunszt pisarski. Brawo, powiesc ta zasługuje na szczególne miejsce na półce z moimi perełkami. POLECAM!
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
foo