Savoir-vivre bez tajemnic

Autor:
Tadeusz Robak (1932-2008)
Ilustracje:
Artur Dobiesz
Wydawca:
Prószyński i Spółka (2005)
ISBN:
978-83-7337-265-8
Autotagi:
druk
poradniki
savoir-vivre
3.0

W gąszczu przepisów i nakazów dobrego wychowania czasami można się pogubić. Dla tych, którzy nieustannie się doskonalą, i to nie tylko zawodowo, lecz także w jakości kontaktów międzyludzkich, niniejsza książka jest niezbędnym podręcznikiem. Dociekliwy czytelnik dowie się, jak postępować nie tylko od święta, ale i w zaciszu domowym, a także w takich smutnych uroczystościach jak pogrzeb - żeby zyskać miano człowieka z klasą. Znajomość i stosowanie reguł, o jakich wspomina autor, z pewnością ułatwi życie i zminimalizuje ilość konfliktów. Autor unika powierzchownego mentorstwa i pospiesznych ocen, raczej radzi, niż pokrzykuje, lubi zasłaniać się wątpliwościami, by wciągnąć czytelnika w dyskusję. I jeszcze jedna zaleta tej książki: rzadka umiejętność robienia użytku z poczucia humoru. Tadeusz Robak -reporter i publicysta, autor dziesięciu bardzo różnych książek: od reportaży z południowej Azji i Ameryki ("Peryferie świata"), poprzez krytykę filmową ("Rozmowy po kinie"), do pogłębionej obserwacji zjawisk obyczajowych i społecznych ("Między dziś i jutrem", "Kto to widział", "Koniec Polski opłotkowej", "W starych beczkach nowe wino" i in.). Autor przez ćwierć wieku był wykładowcą dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Krótka książeczka, ale nie sztywna ja k niektóre poradniki o dobrych manierach.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo