Sama:

listy z piwnicy

Autor:
Grzegorz Kasdepke
Ilustracje:
Katarzyna Kołodziej
Wydawca:
Wydawnictwo Muza SA (2014)
Wydane w seriach:
Poczytajki Pomagajki
ISBN:
978-83-7758-697-6
Autotagi:
druk
książki
opowiadania
proza
zbiory opowiadań
5.0

Książeczka z nowej serii „Poczytajki Pomagajki” przeznaczonej dla małych czytelników (mniej więcej od zerówki do pierwszych klas szkoły podstawowej). Zgodnie z założeniami wydawcy seria ma pomóc dzieciom w adaptacji w rówieśniczej grupie, zrozumieniu podstawowych zasad współżycia społecznego oraz wartości przyjaźni; historie małych bohaterów mają także dawać nadzieję, bo w życiu każdego z nich zmiana na lepsze przychodzi w najmniej spodziewanym momencie, ale nigdy, co również ważne, nie bez starań ze strony bohatera. Książeczki pozwolą także przepracować traumy dzieciom, które znalazły się, tak jak postacie z kolejnych tomów, w trudnej sytuacji. W poetyckiej „Samej” Grzegorza Kasdepke (poprzednio: „Inżynier Ciućma czyli śrubka, młotek i przemądrzałe roboty” na P 18/14) poznajemy losy dziewczynki wychowywanej przez samotną matkę, która w ciągłej pogoni za nowością i młodością, co dwa tygodnie przeprowadza w domu rewolucję, wyrzucając ukochane zabawki małej bohaterki. Dopiero listy, które dziewczynka pisze do wysłanych do piwnicy ulubieńców, uświadamiają rodzicielce jaką traumę zgotowała dziecku. Opowiadanko prezentuje wysoki poziom i doskonale obywa się bez natrętnego dydaktyzmu, ma w sobie dużą dawkę psychologicznej i obyczajowej prawdy. Wartościowa, ładnie zilustrowana lektura. Polecam.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Książka bardzo ciekawa. Porusza temat rozstania rodziców i powrotu. Polecam
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo