Nowy słownik znaków japońskich:

kanji

Autor:
Bogusław Nowak
Wydawca:
Wydawnictwo Wiedza Powszechna (1995-2009)
ISBN:
978-83-214-1442-3, 3-214-1016-2
Autotagi:
druk
słowniki
5.0
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Bogusław Nowak, Słownik znaków japońskich • Słownik zawiera 1945 znaków japońskich powszechnego użytku, tzw. jōyō kanji, zatwierdzonych przez japońskie Ministerstwo Edukacji „jako standard współczesnego języka japońskiego”. Warto też wiedzieć, że w owym standardzie nie mieszczą się historyczne znaczenia znaków i złożeń, jedynie te uznane przez ministerstwo jako współcześnie przydatne. • Przy każdym znaku podane jest czytanie chińskie (on’yomi) zapisane katakaną i japońskie (kun’yomi) zapisane hiraganą, znaczenie podstawowe znaku z czytaniem i tłumaczeniem oraz średnio po pięć (czasem mniej) złożeń z innymi znakami. • Dodatkowo przy każdym znaku podany jest jego numer porządkowy (dzięki temu łatwe jest dotarcie do znaku znalezionego w indeksie) oraz numer porządkowy elementu podstawowego (tzw. klucza) i liczba kresek w danym znaku. • Na końcu znajdziemy trzy indeksy znaków, bardzo ułatwiające korzystanie ze słownika, uporządkowane według: • 1. liczby kresek w znaku, • 2. czytania, • 3. elementów podstawowych. • Ten słownik to niewątpliwy przełom dla uczących się języka japońskiego, bowiem do tej pory studenci musieli korzystać ze słowników w obcych językach, głównie w angielskim.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Katarynka
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo