Natrętny czytelnik
Wiadomości: 324

Albo i nie natrętny. I może nawet nie czytelnik.

Bibliotekarze i czytelnicy - dzielcie się swoimi doświadczeniami w tym temacie!

Niektóre biblioteki mają naprawdę trudne przypadki - jeleniagora.naszemiasto.pl

Link    PW    Źródło
Napisano: 11.07.2012 23:42:49
 
Wiadomości: 2

"Usłyszała jednak, że zachowuje się histerycznie i nie powinna wzywać patrolu bez powodu, bo grozi to mandatem."
"Jego zdaniem czytelnik był trzeźwy i spokojny, a nóż, który przy nim znaleziono, był mały."

Nóż był mały!? Zachowała się histerycznie!? To nie zmienia faktu, że groził bibliotekarkom co jest pewnym rodzajem przemocy i "czytelnik" powinien zostać ukarany za ten czyn!

Link    PW    Źródło
Napisano: 25.03.2013 16:39:22
 
Wiadomości: 3

nie wiem,czy w naszej miejskiej bibliotece coś się zdarzyło,jest raczej spokojnie...

Link    PW    Źródło
Napisano: 16.05.2015 12:15:34
 
Szukaj w wątku
szu
KamilaDanisz
Pollyanna
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo