Natrętny czytelnik
Wiadomości: 324

Albo i nie natrętny. I może nawet nie czytelnik.

Bibliotekarze i czytelnicy - dzielcie się swoimi doświadczeniami w tym temacie!

Niektóre biblioteki mają naprawdę trudne przypadki - jeleniagora.naszemiasto.pl

Link    PW    Źródło
Napisano: 11.07.2012 23:42:49
 
Wiadomości: 2

"Usłyszała jednak, że zachowuje się histerycznie i nie powinna wzywać patrolu bez powodu, bo grozi to mandatem."
"Jego zdaniem czytelnik był trzeźwy i spokojny, a nóż, który przy nim znaleziono, był mały."

Nóż był mały!? Zachowała się histerycznie!? To nie zmienia faktu, że groził bibliotekarkom co jest pewnym rodzajem przemocy i "czytelnik" powinien zostać ukarany za ten czyn!

Link    PW    Źródło
Napisano: 25.03.2013 16:39:22
 
Wiadomości: 3

nie wiem,czy w naszej miejskiej bibliotece coś się zdarzyło,jest raczej spokojnie...

Link    PW    Źródło
Napisano: 16.05.2015 12:15:34
 
Szukaj w wątku
szu
KamilaDanisz
Pollyanna
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
Przeglądając publikacje na temat niedawno wydanych książek, natrafiłam • na rekomendację Córki zegarmistrza Kate Morton. Przyznam, że słyszałam wiele dobrego o tej autorce, jednak nigdy wcześniej nie sięgnęłam po którąś z jej książek, aż do teraz. I muszę przyznać, że jestem mile zaskoczona. Misternie spleciona fabuła, charakterystyczne, intrygujące postacie, wątek kryminalny, nieco metafizyki i fantastyki. • Akcja książki rozgrywa się w Anglii,autorka przenosi nas w czasie, przeplata wiek XIX i XX oraz współczesność – to bardzo ciekawa koncepcja powieści. Morton w sposób umiejętny i przemyślany lawiruje między czasami łączy losy wielu bohaterów. Jedną z głównych postaci jest Elodie Winslow, młoda archiwistka, która porządkując dokumenty, w jednym z archiwizowanych pomieszczeń znajduje torbę. Niezwykłe znalezisko zawiera w sobie szkicownik i starą portretową fotografię. Zaintrygowana rysunkami, prze­dsta­wiaj­ącym­i znany jej z opowieści rodzinnych dom, oraz portretem młodej kobiety trafia na pełną tajemniczych zdarzeń historię, która ma związek z piękną wiktoriańską posiadłością Birchwood Manor, położoną w malowniczym Oxfordshire. Tam, w 1852 roku, znany malarz Edward Radcliffe przybywa wraz ze znajomymi, by szukać natchnienia. W zagadkowych okolicznościach ginie wówczas narzeczona artysty, znika także klejnot rodowy i pewna tajemnicza kobieta. Co tak naprawdę wtedy się stało? I dlaczego dawna sprawa musiała czekać aż sto sześćdziesiąt pięć lat na rozwiązanie? Ciekawie prowadzona narracja wciąga i zachęca do czytania, i poznawania tajemniczej historii sprzed lat. Zaskakująca jest też jedna z bohaterek (narratorka), ale o niej dowiecie się więcej, czytając tę niezwykłą powieść. • Anna Jędrzejowska • Biblioteka Kraków
foo