regulamin 2015
Wiadomości: 9

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej na temat nowego regulaminu. Dlaczego powstał? Jakie niesie skutki? Na pierwszy rzut oka wygląda jedynie na bat na mniej frasobliwych czytelników.

Link    PW    Źródło
Napisano: 15.01.2015 12:11:17 , ostatnia edycja: Warszawa Ochota, 04.05.2017 10:27:08
 
Wiadomości: 1

Szanowny Panie, regulamin został unowocześniony i poddany poprawkom ze względu na konieczność uaktualnień związanych z przyjęciem zasad, które są zgodne z obowiązującym aktualnie prawem i dla uporządkowania spraw, które wymagały bardziej szczegółowego wyjaśnienia.
Taki "update" przepisów jest standardową procedurą w każdej instytucji publicznej.

Jak trafnie Pan zauważył, zdys­cypl­inow­anie­ czytelników nieterminowo oddających zbiory biblioteczne nie jest tu bez znaczenia. Z wyrazami szacunku
Specjalista ds. Promocji Biblioteki

Link    PW    Źródło
Napisano: 04.05.2017 10:26:37 , ostatnia edycja: Warszawa Ochota, 04.05.2017 10:28:26
 
Szukaj w wątku
Warszawa Ochota
adrian.mol
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo