Ulubiony typ ksiażki.
1 2 3 4
Wiadomości: 1

Cześć, zauważyłam ciekawy wątek. Jestem nowa na forum, ale chętnie podzielę się tym co lubię czytać. Trochę jak dinozaur, ale przyznaję, że najbardziej przepadam za klasyką, zwłaszcza w ostatnich latach kiedy nasz język polski przez codzienność ubożeje. Fantastycznie czyta się książki Dickensa, Dumasa czy też Galsworthy'ego. Oczywiście do współczesnych autorów także zaglądam zarówno do kryminałów, fantasy jak i powieści obyczajowych. Czasem zdarzy się jakiś zbiór opowiadań i felietonów.

Link    PW    Źródło
Napisano: 08.01.2016 19:29:31
 
Wiadomości: 17

Hejka, jestem Jadwiga.
Widzę, że najczęściej powatarza się fantastyka. Nie dziwi mnie to. Sama często po nią sięgam lub po Science Fiction. To takie totalne oderwanie się od rzeczywistości, tam na nas czekają przygody, których w normalnym życiu byśmy nie przeżyli.
A od jakiej książki zaczeliście miłość do określonego gatunku?

+2 trafny
Link    PW    Źródło
Napisano: 08.05.2016 18:20:18
 
Wiadomości: 6

Po książce "Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa" polubiłem młodzieżówki i fantastykę :)😊

Link    PW    Źródło
Napisano: 08.05.2016 20:19:01
 
Wiadomości: 17

O tak, Narnia jest niesamowita. Chociaż mi przypadła do gustu bardziej "Podróż Wędrowca do Świtu" i "Koń i jego chłopiec". A czytałeś jako dziecko czy jak podrosłeś?

Link    PW    Źródło
Napisano: 08.05.2016 23:25:24
 
Wiadomości: 6

Czytałem jakoś w czwartej klasie podstawówki. Wcześniej czytywałem wiele różych dzieł, ale nie za bardzo pamiętam tytuły.

Link    PW    Źródło
Napisano: 09.05.2016 15:05:54
 
Wiadomości: 17

Też tak mam, że w podstawówce czytałam dużo, ale gdzieś poumykały te tytuły i historie. Za to pamiętam dokładnie kilka najwazniejszych, co zrobiły na mnie największe wrażenie np. Atramentowe Serce (wtedy wydawała się taka gruba). To ona mnie zachęciła do czytania fantastyki.

Link    PW    Źródło
Napisano: 09.05.2016 15:14:21
 
Wiadomości: 23

Science Fiction oraz typowo babskie obyczajówki oraz tzw young adult :)😊

Link    PW    Źródło
Napisano: 26.06.2016 14:05:46
 
Wiadomości: 17

Nawrotka, a jaką książkę Science Fiction najbardziej lubisz?

Link    PW    Źródło
Napisano: 28.06.2016 18:45:08
 
Wiadomości: 23

Moim numerem jeden jest powieść Metro 2033. Później K-Pax to tematyka którą lubię najbardziej :)😊

Link    PW    Źródło
Napisano: 29.06.2016 21:05:11
 
Wiadomości: 17

Kiedyś próbowałam przeczytać Metro, ale jakoś mi nie wyszło... Planuję podejść do tego jeszcze raz :)😊 Z SF lubię Red Rising :)😊

Link    PW    Źródło
Napisano: 02.07.2016 08:29:08
 
1 2 3 4
Szukaj w wątku
Ania
Agula
Marcjanna
justyna.muszynska.52
jedrek
AnnDie
wlada.b
TrissM
foto.andrzej
kasandra69
malinka2803
Olciaczar
basia.ptasznik
Irulan
Weronika_Ignaciuk
Zaczytany-w-Ksiazkach
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo