Dlaczego właśnie fantastyka ?
Właściciel
Wiadomości: 9

Potraficie powiedzieć, dlaczego lubicie czytać właśnie książki fantasy? Mi trudno odpowiedzieć na to pytanie... Chociaż może kocham je czytać, bo dzięki nim, mogę oderwać się od szarości życia codziennego? A jak jest u was? :)😊

Link    PW    Źródło
Napisano: 28.10.2013 12:09:33
 
Członek
Wiadomości: 324

Fantasy to bardzo przyjemne połączenie znanych od wieków wątków historycznych, mitologicznych, rycerskich i masy różnorakich, niewiarygodnych podań ludowych. Takie historie zawsze były najchętniej słuchane i opowiadane. Fantasy to ubrany w "poważniejszą" formę świat znany wcześniej z bajek, baśni, podań. Tylko miast morałów, strachów czy zasypiaczy, mamy przygodę, zagmatwane losy bohaterów, inne światy i inteligentne stworzenia, żyjące obok "zwykłych" ludzi stadnie i gromadnie.

W fantasy dość łatwo wczuć się w rolę uczestnika przygody, mieszkańca niezwykłego świata. I chyba to granie roli jest tym, co mnie do całego świata literatury i gier fantasy wciągnęło. Przeczytana książka zachęciła do gry komputerowej, gra komputerowa do towarzyskiej, gra towarzyska (a raczej towarzystwo) do kolejnych książek fantasy... a potem to już się samo kula.

+2 wyrafinowany
Link    PW    Źródło
Napisano: 30.10.2013 22:40:24
 
Właściciel
Wiadomości: 9

Rzeczywiście fantasy szybko "wciąga". Już po przeczytaniu pierwszej książki mamy ochotę dowiedzieć się co jest dalej, jak potoczą się losy bohaterów, żyjących w niezwykłym, baśniowym świecie. I tak książka po książce, nawet sami nie wiedząc kiedy, stajemy się zagorzałymi fanami fantastyki. :D😄

+2 trafny
Link    PW    Źródło
Napisano: 31.10.2013 11:46:34
 
Członek
Wiadomości: 10

W sumie to nie wiem ale od dziecka mnie kręciły niesamowote stworzenia, magia i to coś co zawierają fantastyczne dzieła. W sumie w takich książkach, filmach znajdzisię prawdziwy przekaz.

Link    PW    Źródło
Napisano: 18.08.2015 01:28:27
 
Członek
Wiadomości: 17

Fantastyka... Jednen z gatunków który najbardziej pomaga oderwać się od rzeczywistości. W Fantastyce nie ma granic możliwości. No i są smoki...

Link    PW    Źródło
Napisano: 11.07.2016 10:26:02
 
Członek
Wiadomości: 7

Fantasy jest tą dziedziną gdzie można dać całkowicie popłynąć naszej wyobraźni, nie ma ograniczeń a jego świat jest nieskończony w swej różnorodności.
Mnie najbardziej pociąga ten dziki świat pełen stworzeń niespotykanych nigdzie indziej, magia mogąca ratować jak i odbierać życia oraz podział na rasy typu ludzie, elfy, gnomy, trolle itp.

Link    PW    Źródło
Napisano: 25.08.2016 08:56:22
 
Członek
Wiadomości: 3

Książki fantasty są dla mnie jak miejsce, gdzie mogę się przenieść, gdy mam dość tego co mnie otacza. Lubie takie książki, potrafią mnie wciągnąć bez opamiętania. Mogę sobie sam wyobrazić jak wygląda dany świat, jak wyglądają bohaterowie itp. itd.

Link    PW    Źródło
Napisano: 07.09.2016 20:01:56
 
Członek
Wiadomości: 3

Prosze, niech ktos dolaczy do mojej nowej grupy bede wdzieczny :)😊
w.bibliotece.pl

Link    PW    Źródło
Napisano: 08.09.2016 18:57:51 , ostatnia edycja: PolandMichal, 08.09.2016 18:58:19
 
Szukaj w wątku
szu
Laluna
Olciaczar
Randaksela
kara.medrala
PolandMichal
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo