Jak czytać w.bibliotece.pl ?
Wiadomości: 1

Może to głupie pytanie ale czy na tym portalu można coś przeczytać online czy jest to tylko wyszukiwarka zbiorów bibliotecznych? Pytam bo na głównej stronie zachęcającej do rejestracji jest napisane "Szukaj, wypożyczaj, czytaj, oceniaj itd.". A po kilkunastu minutach widzę, że działa tylko "szukaj" bo ani wypożyczyć tu nic nie można ani przeczytać. No chyba, że jest jakiś magiczny guzik "czytaj", tak ślicznie schowany przez programistę, że go nie widzę.

Proszę o odpowiedź.

+2 trafny
Link    PW    Źródło
Napisano: 26.04.2013 09:40:28
 
Wiadomości: 1

Cześć, ja też mam ten problem i nie wiem, jak to cholerstwo działa. Czy tu już może dowiedziałeś się o co tu chodzi?

Link    PW    Źródło
Napisano: 23.10.2013 14:50:21
 
Wiadomości: 324

Portal w.bibliotece.pl to agregator danych z katalogów wielu (już grubo ponad 200) polskich bibliotek. Na stronie każdej książki (filmu, płyty itd.) jest sekcja o nazwie "Dostępność w bibliotekach" i na niej lista odnośników do katalogów OPAC poszczególnych bibliotek, które udostępniają wybrane dzieło swoim czytelnikom.

Portal ułatwia czytelnikom dotarcie do konkretnych bibliotek posiadających w swoich zbiorach poszukiwane dzieła. Nawet jeśli biblioteka, która posiada szukaną książkę, jest daleko od Twojego miejsca zamieszkania, możesz skorzystać z pomocy lokalnej biblioteki i zamówić książkę poprzez wypożyczalnię międ­zybi­blio­tecz­ną.

Portal pomaga też czytelnikom w katalogowaniu swoich prywatnych zbiorów - poprzez tworzenie wirtualnych regałów, ocenianie, recenzowanie i tagowanie książek.

Rozumiem, że może się pojawić rozczarowanie, że nie ma tu za darmo do ściągania książek, za które gdzie indziej trzeba płacić, tudzież takich, których nigdzie nie ma (ani na Allegro, ani w żadnym antykwariacie). Tak się niestety nie da. Trwają co prawda prace nad dostarczeniem do Portalu materiałów w formie elektronicznej, ale tak czy owak będzie to dotyczyć tylko tych materiałów, których prawa autorskie wygasły lub są udostępnione na wolnej licencji. Pozostałe dzieła czekają fizycznie na miejscu - do przeczytania lub wypożyczenia w "tradycyjnej", znanej od lat bibliotece. Dotąd bywały jednak skryte głęboko w ciężko dostępnych lub rozproszonych katalogach. Portal bez wątpienia pomaga im ujrzeć światło dzienne..

+4 pouczający
Link    PW    Źródło
Napisano: 23.10.2013 20:10:30
 
Wiadomości: 84

adam.wyszowski @ 26.04.2013 09:40


/.../ Pytam bo na głównej stronie zachęcającej do rejestracji jest napisane "Szukaj, wypożyczaj, czytaj, oceniaj itd.". A po kilkunastu minutach widzę, że działa tylko "szukaj" bo ani wypożyczyć tu nic nie można ani przeczytać. No chyba, że jest jakiś magiczny guzik "czytaj", tak ślicznie schowany przez programistę, że go nie widzę.

Proszę o odpowiedź.

Hasła: "Szukaj, wypożyczaj, czytaj" są skierowane do użytkowników bibliotek i nie oznaczają czynności wykonywanych jednocześnie. Jest to raczej proces, którym jest wyszukanie poszukiwanej książki w katalogu bibliotecznym, następnie wypożyczenie, które jest następstwem zapisania się do biblioteki, a wreszcie czytanie, które jest konsekwencją wypożyczenia. Nazwa portalu w.bibliotece.pl wskazuje jednoznacznie, że poruszamy się w obszarze biblioteki.

Tak więc, żeby wypożyczyć książkę trzeba się po prostu udać do biblioteki. Jeśli biblioteka znajduje się w innym mieście, to można skorzystać z wypożyczeń międ­zybi­blio­tecz­nych, które oferują biblioteki publiczne. W tym wypadku można udać się do biblioteki lub zadzwonić, aby złożyć zamówienie, a gdy książką zostanie przysłana, trzeba ją odebrać /fizycznie/.

+2 pouczający
Link    PW    Źródło
Napisano: 24.10.2013 15:31:46
 
Wiadomości: 3

Hej jak ddoać zdjęcie profilowe ogólnie się tu za bardzo nie orietuje

Link    PW    Źródło
Napisano: 30.11.2013 11:23:39
 
Wiadomości: 84

Wejdź w PROFIL i wybierz "Zmień awatar", a następnie dodaj minaturkę.

Link    PW    Źródło
Napisano: 01.12.2013 12:58:15
 
Wiadomości: 1

Przyznam że oczekiwałam czegoś więcej... :)😊 ale dzięki Waszej stronie udało mi się namierzyć książkę która była dostępna wyłącznie w czytelni. Tak więc gratuluje bo 1. dowiedziałam się że 300 m od mojej pacy jest biblioteka o której istnieniu nie miałam pojęcia 2. jest dostępna książka której szukam w tejże bibliotece i spokojnie leżały na półce.

+2 pouczający
Link    PW    Źródło
Napisano: 19.03.2014 12:23:43
 
Wiadomości: 84

To już jest coś. Biblioteki mają bardzo ciekawe zbiory i ważne, aby dostęp do nich był szybki i prosty :)😊

Link    PW    Źródło
Napisano: 19.03.2014 12:33:14
 
Wiadomości: 1

jak czytać książki, które mam na półce????

Link    PW    Źródło
Napisano: 17.05.2014 12:41:56
 
Wiadomości: 23

GosiaNowak @ 17.05.2014 12:41


jak czytać książki, które mam na półce????

Odejdź od komputera, weź książkę z półki, usiądź wygodnie, czytaj

+4 trafny
Link    PW    Źródło
Napisano: 23.06.2016 21:13:13
 
Szukaj w wątku
szu
wojciech
adam.wyszowski
elwicza
beatka.8474
czechmda
GosiaNowak
mrudek
Nawrotka
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
Przeglądając publikacje na temat niedawno wydanych książek, natrafiłam • na rekomendację Córki zegarmistrza Kate Morton. Przyznam, że słyszałam wiele dobrego o tej autorce, jednak nigdy wcześniej nie sięgnęłam po którąś z jej książek, aż do teraz. I muszę przyznać, że jestem mile zaskoczona. Misternie spleciona fabuła, charakterystyczne, intrygujące postacie, wątek kryminalny, nieco metafizyki i fantastyki. • Akcja książki rozgrywa się w Anglii,autorka przenosi nas w czasie, przeplata wiek XIX i XX oraz współczesność – to bardzo ciekawa koncepcja powieści. Morton w sposób umiejętny i przemyślany lawiruje między czasami łączy losy wielu bohaterów. Jedną z głównych postaci jest Elodie Winslow, młoda archiwistka, która porządkując dokumenty, w jednym z archiwizowanych pomieszczeń znajduje torbę. Niezwykłe znalezisko zawiera w sobie szkicownik i starą portretową fotografię. Zaintrygowana rysunkami, prze­dsta­wiaj­ącym­i znany jej z opowieści rodzinnych dom, oraz portretem młodej kobiety trafia na pełną tajemniczych zdarzeń historię, która ma związek z piękną wiktoriańską posiadłością Birchwood Manor, położoną w malowniczym Oxfordshire. Tam, w 1852 roku, znany malarz Edward Radcliffe przybywa wraz ze znajomymi, by szukać natchnienia. W zagadkowych okolicznościach ginie wówczas narzeczona artysty, znika także klejnot rodowy i pewna tajemnicza kobieta. Co tak naprawdę wtedy się stało? I dlaczego dawna sprawa musiała czekać aż sto sześćdziesiąt pięć lat na rozwiązanie? Ciekawie prowadzona narracja wciąga i zachęca do czytania, i poznawania tajemniczej historii sprzed lat. Zaskakująca jest też jedna z bohaterek (narratorka), ale o niej dowiecie się więcej, czytając tę niezwykłą powieść. • Anna Jędrzejowska • Biblioteka Kraków
foo